Stopaj kesintisi onayı talep dilekçesi örneği

Stopaj kesintisi onayı talep dilekçesi örneği

dilekçeSözlük anlamı kaynaktan kesme olan stopaj, gelir henüz ele geçmeden vergisinin kesilerek ödenmesidir. Gelir vergisi ödemesinde, özellikle maaş ve ücretlilerin vergi borçlarının ödenmesinde, kira ödemelerinde gelir daha sahibinin eline geçmeden verginin kesilmesini ifade eder.

Mükelleflerin Stopaj kesintisi onayı için kuruma dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir. Sitemizde örnek dilekçeler yayınlanmaktadır.

Mükelleflerin vergi dairesi ile ilgili birçok işlemleri bulunmaktadır. Gelir İdaresi Başkanlığı sisteminde yaptığı düzenlemelerle bugün çoğu işlem internet üzerinden yapılmaktadır. Mükellefler her türlü talep ve şikayetleri için kısa sürede başvuru dilekçesini doldurarak online işlem yapabilirler.

Vergi dairelerinden, Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan hangi konuda talebiniz varsa o konuyla ilgili dilekçeyi seçtikten sonra kendinize ait güncel bilgileri giriniz. Gelir İdaresi Başkanlığı sitesinde bu konuda online başvuru hizmeti de bulunmaktadır. Başvuruların elektronik ortamda alınabilmesi için ilgili bağlantıya tıklayınız. Ödeme kaydedici cihaz levhası talep dilekçesi online başvuru ekranına buradan ulaşabilirsiniz.

Elden Stopaj kesintisi onayı talep dilekçesi verecek mükellefler aşağıdaki dilekçe örneğinden yararlanabilirler.

 

 

…. / …. / ……..

                                                      ……………….. VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

                                                                                                             ……………

 

Dairenizin ………………………. T.C. Kimlik Numarasında kayıtlı Gelir Vergisi mükellefiniz tarafından ………. yılında aşağıda belirtilen tarihlerde adıma gelir vergisi stopaj kesintisi yapılmış bulunmaktadır. ………………………. T.C. Kimlik Numarasında kayıtlı bulunduğum ……………….. Vergi Dairesinden iade talebimin yerine getirilebilmesi için bu stopajların tahakkuk ettiğine dair tasdik işleminin yapılmasını talep ediyorum.

Gereğini bilgilerinize arz ederim.

Adı Soyadı

…………. ………….

İmza

ADRES : ………. Mahallesi …….. Caddesi ……… Sokak ……… Sitesi ……… Blok No: …. D.No: ….. P.K.: …………. İl/İlçe

İŞ TEL : 0…. ……………

CEP TEL : 0…. ……………

E-POSTA ADRESİ : ……….@…………

STOPAJ KESİNTİSİNİN
DÖNEMİ
MATRAHI
STOPAJ TUTARI
………………………….. …………………………….. ……………………………
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ