1 Ocakta burs ve krediler artacak

1 Ocakta burs ve krediler artacak

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’tan burs ve kredi kullanan öğrencilere bir müjde geldi. Bakan Kılıç 1 milyon 250 bin öğrencinin kullandığı burs ve kredi rakamını 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren artıracaklarını söyledi. Kılıç, “Rakamla ilgili Maliye Bakanlığı ile görüşülüyor. Enflasyon oranına paralel bir artış gerçekleştirileceğini tahmin ediyoruz.” dedi.

Erkan Tan’ın TV8’deki programına konuk olan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, gündemle ilgili değerlendirmeler yaptı. Alternatif Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili de fikirlerini açıkladı., “Ana Muhalefet Genel Başkanı’na biber gazı sıkıldığını hiç kimse görmedi. Biraz bu işin propagandası yapılıyor gibi. Muhalefetin Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına itiraz eden olmadı. 29 Ekim kutlamalarını engellemeye çalışan hiç kimse de olmadı. Ankara’daki müdahalenin orijini başka bir şeydir. Önceden izin almayacaksınız, yasal başvuru yollarına girmeyeceksiniz, valilik tarafından gösterilen yerleri ve sınırları belirlenmiş 8 ayrı gösteri ve toplanma adresini kullanmayacaksınız, her şeye rağmen ‘ben bir güzergâh tayin ettim ve buradan istediğim yönde yürümeye devam edeceğim’ diye bir dayatmada bulunacaksınız. Nihayetinde burası demokratik bir cumhuriyetse, o cumhuriyetin kurum ve organları savunma refleksini mutlaka ortaya koyacaktır.” dedi.  

“Anıtkabir Şov Alanı Olamaz”

Bayram kutlamalarının önemli simgeleri arasında bulunan Hipodrom ve Anıtkabir’in bazılarının şov alanı olarak kullanıldığını belirtti. “İktidarı ve muhalefeti, askeri ve sivili ile herkesin bir araya getiren özel günler vardır. Milli ve dini bayramlar böyle zamanlardır. Anıtkabir’e yapılacak ziyaretleri de bu kapsamda değerlendirmek gerekir. Anıtkabir kimsenin ideolojik eylem alanı değildir. Hiç kimsenin kendine açık başkalarına kapalı gösteri veya şov alanı değildir. Anıtkabir’i bir siyasal partinin, bir dünya görüşünün adeta eylem alanına çevirmek hiç kimsenin hakkı değildir, CHP’nin de hakkı değildir.”

Tenis turnuvasında bakanların protesto edilmesini kınadı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. trbilim.com dedi ki:

    burslara ve kredilere yaklaşık yüzde 5 oranında zam galecekmiş

BİR YORUM YAZ