16. Kariyer Eğitim Günleri Başlıyor

16. Kariyer Eğitim Günleri Başlıyor

http://gencliksporkariyer.ibb.gov.tr/16. Kariyer Eğitim Günleriİstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliğinde bir etkinlik düzenleniyor. Üniversite öğrencilerine yönelik ücretsiz olarak düzenlenen “Kariyer Eğitim Günleri”nin yeni dönem programı 06 Nisan Cumartesi günü Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde başlıyor. Ancak etkinliğe katılmak isteyen üniversite öğrencilerinin kayıt yaptırmaları gerekiyor.

16. Kariyer Eğitim Günleri 06 Nisan  – 11 Mayıs 2013 tarihleri arasında her cumartesi Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Katılan öğrencilere, yenilikleri takip etmek, öncü olabilmek için gerekli olan kişisel gelişim olanağı sunuluyor. Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün organizasyonu ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nin akademisyen ve uzmanlarının verdiği öğrencilerin yetkinlikleri ve becerilerini geliştirebilmeleri amaçlanarak yeni fırsatlar sunuluyor.

Öğrencilerin katıldıkları programları düzenli olarak takip edip bitirdiklerinde  tamamlayanlara onaylı sertifika veriliyor.

Program ile öğrencilerin kendilerine kariyer hedefleri belirlemelerine, mezuniyet sonrası iş olanakları, iş yaşamında karşılaşabilecekleri durumlar hakkında bilgi edinmeleri amaçlanıyor.  İş hayatına kolaylıkla adapte olmalarını sağlamak amacıyla eğitim veriliyor.

Üniversite öğrencilerinin kariyerini belirlemekte yapıcı katkılar sunan etkinlik katılımcılara yeni ufuklar açar. İş dünyasında aranan yetkinliklerin geliştirilmesine yardımcı olur.

Eğitimlerde gençlerin yaşam boyu iş hayatında işine yarayacak bilgiler ve deneyimler veriliyor. Büyük ilgi görerek bu yıl 16.’sı düzenlenen Kariyer Eğitim Günleri programı kapsamında verilen eğitim başlıkları ise şöyle; ‘2050 Yılının Evladını Yetiştirmek’, ‘Mülakat Teknikleri’ ‘İletişimSİZsiniz’, ‘Kişisel İmaj Yönetimi’, ‘Başarının Basamakları’, ‘Etkili ve Düzgün Konuşma’, ‘Yetenek Yönetimi’, ‘Kariyer Yaparken Bilim Adamı Olmak’ ve ‘Sağlıklı Yaşam Sırları’.

Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün organizasyonunda Aydın Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen programın eğitim kadrosu, üniversite öğretim üyelerinin yanı sıra deneyimli uzmanlardan oluşuyor. Öğretim üyelerinin teorik ve uygulamaya yönelik bilgileri paylaştığı programda, sektör temsilcisi eğitimciler de pratik anlamda bilgiler vererek,  farklı sektörlerin inceliklerini öğrencilerle paylaşıyor.

Kayıt için yapılması gerekenler:

16. Kariyer Eğitim Günleri programına katılım için www.ibb.gov.tr ana sayfasında bulunan ‘16. Kariyer Günleri’ linkine girerek TC Kimlik Numarası ile ön kayıt yapılması gerekiyor. Ön kayıt tamamlandıktan sonra kesin kaydı gerçekleştirmek için de nüfus cüzdanı ve öğrenci kimliği fotokopisi (mezunlar için diploma fotokopisi) ile Gençlik ve Spor Müdürlüğü merkezine şahsen müracaat edilmesi gerekmektedir.

[İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü: Kemalpaşa Mah. Atatürk Bulvarı No:46/2 Saraçhane-Fatih] 

http://gencliksporkariyer.ibb.gov.tr/

16. Kariyer Eğitim Günleri Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. 

 


Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Banko Asistanı Giriş Sınavı Sonuçları başlıklı makalemizde 1. Grup Banko Asistanlığı Giriş Sınavı, 1. Grup Banko Asistanlığı Giriş Sınavı kazananlar ve 1. Grup Banko Asistanlığı Giriş Sınavı yedekler hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ