20 Bin Öğrenciye Kredi Müjdesi

20 Bin Öğrenciye Kredi Müjdesi

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR), 20 bin öğrencinin yüzünü güldüren bir müjde verdi. YURTKUR ve Avrupa Birliği (AB) arasında imzalanan ortak proje kapsamında 20 bin öğrenciye burs verileceği açıklandı. Ancak bu öğrenciler daha önce kurumdan aldığı burs kesilip öğrenim kredisine dönen ve üniversite son sınıfa devam edenler. Sayıları 20 bini bulan öğrencinin kredileri yeniden bursa dönüştürüldü. Bursların kaynağı YURTKUR ile AB arasındaki, AB-Türkiye Malî İşbirliği Anlaşması çerçevesinde Türkiye’ye aktarılan 4.8 Milyar Euro ile gerçekleşecek.

Avrupa Birliği ülkelerin iç ekonomik ve sosyal gelişmelerine destek olmak, gerekse ülkelerarası gelişmişlik düzeyini dengelemek amacıyla hibe ya da kredi şeklinde mali araçlar halinde önemli miktarlarda kaynak aktarımları yapıyor.

Bu düzenlemeden 10 bini kız 10 bini de erkek olmak üzere 20 bin üniversiteli öğrenci yararlanacak. Burs ödemeleri biten öğrencilere ise proje çerçevesinde daha sonra iş hayatına geçişle ilgili olarak Çalışma Bakanlığı tarafından destek sağlanacak. YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak, “Daha önce burs alıp çeşitli sebeplerle başarısız olan mağdur öğrenciler AB’nin bu olumlu ve güzel girişimiyle hayata daha pozitif olarak hazırlanacaktır” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. hly dedi ki:

  peki acak ayında normal sekilde bursu almaya devam edecek miyiz. 4 aylık toplu yatırıldıgı mart ayına kadar yatırılmayacağı söyleniyor??

 2. sinirli dedi ki:

  gerçekten çok pozitif hazırlanıyoruz verdiler 260tan 4 ay toplam millet şimdi 280 alıyor bizim hükümette ab paralarını verdi kendi gönderdiği paraların üstüne yattı valla bana mı sordunuz verirken ben kredimi geri istiyorum ay ay. Alın verdiğiniz burusunuzu geri

 3. Bartın dedi ki:

  işin garip yanı okuldan mezun olunca ne kadar ödeyeceğimize dair bi miktarda yazmıyor. biz toplu miktarda para alabiliriz diye bi imza atmadık sözleşmeyi imzalarken !

 4. guler dedi ki:

  valla kii bizde istemedik 60 tl zarardayız millet 280 alsın biz bakarızz:) sevenelimmi üzülelimmi bilemedikk

 5. sanane dedi ki:

  yani çok iyi bi halt ettiniz ne mutlu size çarpacak bi yer daha buldunuz…basta farklı acıklama yeni yıl gelince karar değişikliği şimdi biz harcımızı nasıl yatıracaz bunu düşünen var mı yok..

 6. sema dedi ki:

  1000 tl ile açıklarımızı kapattık .şimdi ap açık ortada kaldık.bari haber verseydiniz!!!!!!!

 7. ezgii dedi ki:

  geçen sene bu olayı yaşayan arkadaşlar bu sene için de bılgı verırmısınız banada toplu sekılde geldı para ve ocak ayında normal kredım yatmaya devam edıcek mı sızde ettı mı?

  1. emre dedi ki:

   ocak ayında yattımı kredin bana da ocak ayında toplu yattı ama bu ay yatmamış..

BİR YORUM YAZ