2014 DGS başvuruları ne zaman başlıyor?

2014 DGS başvuruları ne zaman başlıyor?

dgsÖSYM’nin düzenlediği Dikey Geçiş Sınavı (DGS) iki yıllık eğitim gören Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin 4 yıllık eğitim veren üniversitelere geçişini sağlamak amacıyla yapılmaktadır. MYO öğrencilerinin sabırsızlıkla beklediği 2014 DGS başvuruları ne zaman başlayacak? 2014 DGS başvuru ücretleri ne kadar? 2014 DGS tarihi ne zaman? İşte detaylar…

ÖSYM 2014 yılı için sınav takvimini açıkladı. 2 yıllık Meslek Yüksek okulu öğrencilerinin merakla beklediği DGS 2014 yılında 19 Temmuz 2014 tarihinde gerçekleştirilecek.

Bu yıl 2014 DGS sınavı başvuruları 26 Mayıs 2014 – 04 Haziran 2014 tarihleri arasında yapılacak

Milyonlarca öğrencinin beklediği başvuru süresi içerisinde başvuru işlemlerini gerçekleştiren adaylar 19 Temmuzdaki sınava katılabilecekler.

Öğrenciler başvuruları nereden yapacaklar?

DGS sınavı başvuruları internet üzerinden yapılabilecek. DGS için izlenmesi gereken yollar neler? ÖSYM’nin resmi internet sitesinde DGS başvuru detayları yer almaktadır.

2014 DGS başvuru ücretleri ne kadar, 2014 DGS başvuru ücretleri hangi bankaya yatırılacak?

DGS sınavı mezun öğrenciler başvuruları herhangi bir Meslek Yüksek Okulu başvuru merkezine giderek yapabilecekler. Öğrenciliği sürenler ise okudukları okullarda başvuru merkezlerinde başvuruda bulunabilecekler.

Sınava, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olanlar ile son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olanlar başvurabileceklerdir.

Başvuru Hizmeti Ücreti : 3,00 Tl

Sınav Ücreti : 50,00 Tl

Yeni Şifre Edinme Ücreti : 2,00 TL

DGS’ye bir başvuru merkezi aracılığıyla başvurmuş olan adaylardan, öğrenim bilgilerinde (12- 16) değişiklik olmayanlar, başvurularını bireysel olarak İnternet aracılığıyla kendileri yapabilirler ya da başvuru merkezlerine giderek yaptırabilirler. Diğer adaylar başvurularını bir başvuru merkezleri aracılığıyla yapacaklardır.  Başvuru merkezleri ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden yayınlanacaktır.

Sınav başvuruları geçen yıl olduğu gibi ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri, MYO Müdürlükleri ve www.osym.gov.tr den yapılacaktır.

19 Temmuz 2014 tarihinde 2014 DGS gerçekleşecek. Sınav sonuçlarına ÖSYM’nin resmi sitesindeki “ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi” sayfası yoluyla ulaşabilirsiniz. ÖSYM Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranındaki tüm alanları eksiksiz doldurunuz. DGS Sonuçları Sorgulaması için TC Kimlik No numarasını girmeniz yeterli olacaktır. DGS Sonuçları için bu sayfaya tıklayınız


Bir önceki yazımız olan 40 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak? başlıklı makalemizde 2012 KPSS sonuçları, 40 bin öğretmen ataması ve milli eğitim bakanlığı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ