2014-TEOG Ortak Sınav Sonuçları

2014-TEOG Ortak Sınav Sonuçları

teog2014 TEOG-Ortak Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak? 

Bu yıl ilk kez uygulanan merkezi ortak sınav sonuçları hangi tarihte belli olacak? Liselere girişte SBS’nin yerine getirilen TEOG sınav sonuçlarını ne zaman öğreneceğiz? MEB TEOG merkezi Ortak sınav sonuçları hangi tarihte belli açıklanacak?

Bu yıl yeni bir sınav sisteminin heyecanını yaşayan minik kalpler şimdi de sınav sonuçlarının açıklanmasını merakla beklemeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, 27- 28 Kasım 2014 tarihlerinde iki oturumda gerçekleştirilen TEOG Sonuçlarının bir an önce açıklanması bekleniyor. Merkezi ortak sınav sonuçlarının açıklanması çok gecikti. Öğrencilerin daha iyi bir liseye girebilmek için ter döktükleri TEOG sınav sonuçları öğrenmek için ne kadar bekleyeceğiz. MEB TEOG merkezi Ortak sınavına tüm yurt çapında 1 milyon 290 bin 8. sınıf öğrencisi katılmıştı. Bu yıl ilk defa uygulamaya konulan merkezi sınavlarına toplamda, 1 milyon 290 bin 717 8. sınıf öğrencisi tabii oldu. Sınavlar, 14 bin 407 merkezde, 86 bin 25 salonda yapıldı ve toplam 172 bin salon görevlisi vazifede bulundu.

MEB’den yapılan açıklamaya göre TEOG sonuçları Ocak ayının en geç 2. haftasına kadar açıklanacak. Sınava katılan öğrenciler Merkezi Ortak sınav sonuçlarını 6-10 Ocak 2014 tarihleri arasında e-okul sisteminden öğreneceklerdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ