2015 Öğretmen Eğitim Ödeneği Kaç TL?

Milli Eğitim Bakanlığı her yıl eğitim yılı başında öğretmenlere ödenen Eğitim Ödeneği‘nin Kurban Bayramı öncesinde hesaplarına yatırılacağını açıkladı. Öğretmenler okulların açılış tarihi ertelendiği için eğitim ödeneğinin ne zaman ödeneceğini merak etmeye başlamıştı. MEB’in açıklaması öğretmenleri sevindirdi. Kırtasiye yardımı da denilen Eğitim Ödeneği bu yıl kaç lira olacak, 2015 Eğitim Ödeneği kaç lira oldu, işte öğretmenlerin merak ettiği Eğitim- Öğretim Ödeneği miktarı…

2015-2016 eğitim öğretim yılı eğitim öğretim yılı öncesinde, öğretmenlere ödenen eğitim Öğretim hazırlık ödeneği miktarı da açıklandı. Diğer adıyla kırtasiye yardımı denilen ödemenin miktarı belli oldu. Öğretmenlere bayram öncesinde ne kadar kırtasiye yardımı alacak? İşte yanıtı…2015 Öğretmen Eğitim Ödeneği Kaç TL?

2015-2016 Eğitim Ödeneği Ne Kadar?

Bu sene Kurban Bayramı öncesinde öğretmenleri eğitim ödeneğini alabilecek. Öğretmenlere 2015-2016 yılı için 950 TL eğitim ödeneği ödenecek. Geçtiğimiz yıl 850 TL olan hazırlık ödeneği bu sene 100 TL zamlandı…

2015-2016 Eğitim Ödeneği Ne Zaman Yatacak?

Bu yıl eğitim ödeneği ödenmesi her yıl ki gibi, eylül ayının son haftası olarak planlanmıştı. Bazı yıllarda bu ödeme ekim ayını bulabiliyordu. Ancak 23015 yılında Kurban Bayramı öncesinde hesaplara yatırılacağı duyuruldu.  2015 yılının Kurban Bayramı 24 Eylül Perşembe günü olduğu için eğitim ödeneğinin de 19-20 Eylül gibi hesaplara yatırılması bekleniyor.

Yeni atanan öğretmenlere eğitim ödeneği verilecek mi?

Öğretmen yeni atanmış olsa da bu ödeneği alır. Fakat 1.dönemin sonuna doğru göreve başlayan öğretmen ödeneğin yani kırtasiye yardımının %75’ini alabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*