37 bin öğretmen ataması bugün!

37 bin öğretmen ataması bugün!

Bugün atama bekleyen öğretmenlerin heyecanlı bekleyişleri sona erecek. MEB’in açıkladığı 37 bin kadro için başvuru yapan öğretmenlerin atanma işlemleri bugün gerçekleştirilecek. MEB, bugün 37 bin öğretmen atamasının saat 11:00’da gerçekleşeceğini duyurdu. Atamalar, Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Başöğretmen Salonu’nda saat 11.00’de yapılacak.

37 bin öğretmen bugün atanacak

MEB kapsamındaki eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik ilk atama, yeniden atama, kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması bugün tamamlanıyor. Bu kapsamda 37 bin öğretmen kadrosu için 4 Eylül’de başlayan başvurular 10 Eylül’de tamamlanmıştı. Atamalar ise bugün saat 11.00’de gerçekleşecek.37 bin öğretmen ataması bugün!

2015 yılı kamu personel seçme sınavı’ndan 50 ve üzerinde puan almış olan öğretmenler ilk atamaya hak kazanacak. 36 bin 512 öğretmen ilk kez atama kapsamına alındı. Yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama kapsamında 371, milli sporcu ataması kapsamında ise 117 öğretmenin ataması yapılacak.


Bir önceki yazımız olan Hastane ve postanede Kürtçe! başlıklı makalemizde çözüm süreci, etnik ayrımcılık ve kürt memur alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ