40 bin öğretmen atandı! Sonuçlar açıklandı!

40 bin öğretmen atandı! Sonuçlar açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı, 40 bin öğretmen için atama yapacak…

Öğretmenlerin veailelerinuzun bir süredir merakla bekledikleri öğretmen atama sonuçları belli oldu. MEB’de yapılan atamada 40 bin öğretmen eğitim kadrosuna katıldı…

101bin öğretmen adayının başvurduğu öğretmen atamasında 40 bin öğretmenin bugün ataması yapıldı.

Atamalar Milli Eğitim Bakanlığı’nda düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

MEB tarafından gerçekleştirilen öğretmen atama sonuçları, önceki yıllarda Bakanlık’ın “atama.meb.gov.tr” adresinden açıklanıyordu. 40 bin öğretmenin atandığı bu yılki atama sonuçlarının ise “ikgm.meb.gov.tr” adresinden duyurulacağı açıklandı. MEB’den yapılan duyuruda “Adaylar sonuçlarını atama işlemleri tamamlandıktan sonra bakanlığın internet sitesinden öğrenebilecek” denildi.

Öğretmen atamaları, MilliEğitim Bakanlığı’nda düzenlenen törenle yaklaşık yarım saat önce gerçekleştirildi fakat MEB’ininternet sitesinde henüz atama sonuçlarına dair bir bilgi bulunmuyor. MEB tarafından duyurulan siteyeerişimde sıkıntı var. Atama gününü heyecanla bekleyen öğretmen adayları ise bu duruma tepki gösteriyor.

MEB, okullardaki öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere ilk atama, açıktan ve kurumlar arası atama ile açıktan ilk, kurumlar arası ilk atama yoluyla toplam 40 bin 164 öğretmen ataması yaptı. Ataması yapılan öğretmenler 11 Eylülde göreve başlayacaklar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ