Açıköğretim’de harçlar kalktı, kitap ücreti alınıyor

Açıköğretim’de harçlar kalktı, kitap ücreti alınıyor

Bakanlar Kurulu kararıyla üniversite harçlarının kaldırılmasına en çok sevinenler arasında Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin neşesi kaçtı. Kayıt için ÖSYM merkezlerine giden öğrenciler kendilerinden istenen ‘öğretim gideri’ masrafları karşısında büyük şok yaşadı.

Harçların kaldırılmasına sevinen Açıköğretim Fakültesi öğrencileri, önceki yıllarda verdikleri 250 liranın sadece 45 lirasını ödemeyeceklerini öğrenince hevesleri yarım kaldı. 205 liranın kitap vs giderler için ‘Öğretim Gideri Ödemesi’ olarak alındığı belirtildi.

Tarih Bölümü öğrencisi İbrahim E., harçların kaldırılmasına rağmen alınan Öğretim Gideri Ödemesi’  adı altında 205 liraya tepki gösterdi. Kitap ya da sınav ücreti olarak alınan bu paranın çok yüksek olduğunu belirten İbrahim E., Açıköğretim’de okuyan çok az öğrencinin verilen kitaplardan yararlandığını belirterek, bunun da kaldırılmasını istedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. sibel arıcı dedi ki:

    ben şuan açık liseyi bitirmek üzereyim inşallah ocaktaki sınavda bitecek fakültede okumak istiyorum ygs sınavına girmek istiyorum ama bu fakülte harçları dönemlikmi yatırılıyor senelikmi bilmiyorum ve en az kaç puanla sayısal çıkışlı bir fakülteye yerleşebilirim bilen varsa aydınlatabiliri lütfen

BİR YORUM YAZ