Alo ÖSYM Çağrı Merkezi Hizmete Girdi

Alo ÖSYM Çağrı Merkezi Hizmete Girdi

Alo ÖSYM Çağrı MerkeziÖğrencilerin 7/24 destek almaları için 444 ile başlayan Alo ÖSYM Çağrı Merkezi hizmete girdi. ÖSYM, çağrı merkezinden kurum ve sınavlara ilişkin her türlü konuda destek alınacak. Sınavlarla ilgili sorulara etkin ve hızlı şekilde yanıtlamak için çağrı merkezi hizmete açıldı. ÖSYM’ye Türkiye’nin her yerinden 444 67 96 numarasında 7 gün 24 saat ulaşabilecek.

Alo ÖSYM Çağrı Merkezi hizmete girdi. Öğrenciler 444 67 96/ÖSYM‘yi arayarak sınavlarala ilişkin her konuda 7 gün 24 saat bilgi alabilecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Gece gündüz demeden sınav adaletinin ve adaylara sınav konforunun sağlanmasını garanti etmeye yönelik hizmetler vermeye çalışıyoruz. Artık isteyen herkes Türkiye’nin her yerinden 444 67 96/ÖSYM’yi arayarak 7 gün 24 saat bize ulaşabilecek” diye konuştu.

ÖSYM çağrı merkezinde 44 personel adaylara destek verecek. Demir, ”Adayların mümkün olduğunca ÖSYM ile sınavla ilgili akıllarında soru işareti olmadan sınava girmesini istiyoruz” dedi.

Demir, merkezin bilgi işlem sistemini tamamen yenilediklerini ifade ederek, “Şu anda 2 milyon adayın bir günde başvurusunu kabul edebilecek bir sistemimiz var. 36 yıllık o eski teknoloji yenilendi” şeklinde konuştu.

Çağrı merkezi arayan kişinin hangi sınavla ilgili soru soracağını, aday mı yoksa sınav görevlisi mi olduğunu önceden belirtmesinde yarar var. Bu durumda operatörler soruları daha hızlı şekilde yanıtlayabilir. Demir, adayların doğru bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmasının kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayarak, ’’Yetkililerin katılımıyla açılışını yaptığımız çağrı merkezine son iki günde çağrı merkezini 9 bin kişinin aradı’’ dedi.


Bir önceki yazımız olan 40 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak? başlıklı makalemizde 2012 KPSS sonuçları, 40 bin öğretmen ataması ve milli eğitim bakanlığı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. ciler dedi ki:

  iyi günler.benim size sormak istediğim soru şu.ben normal üniden 2 yıllık yerleştim ama gitmedim ek yerleştirmelerde açıktan tercih yapabiliyormuyum?

 2. ömer dedi ki:

  ben ygs sınavında beklediğimin çok altında puan aldım. sınavımın tekrar incelenmesini istiyorum.. ne yapmam gerekiyor?

 3. Tuana dedi ki:

  meslek lisesi mezunuyum. İlk tercihim kıbrıs cıktı. Kayıt olamadım. Unuvrsite kazandigim icin ek tercih sansim da yok. 22 eylüldeki aöf tercini kullanabilirmiyim ?

 4. Ilhan dedi ki:

  Merhaba ek puanim var 64.377 toplam YGS de 236 puan almisim ilahiyat gelir mi ?

 5. Yunus Dağdelen dedi ki:

  ben ekpss sınavında beklediğimin çok altında puan aldım. sınavımın tekrar incelenmesini istiyorum.. ne yapmam gerekiyor?

 6. mustafa yıldırım dedi ki:

  çağrı merkezinin 444 6 796 nolu telefonunun 7/24 hizmet vereceği yayınlanıyor aradığımız zaman hafta sonu akşam saat 21/50 de hafta içi akşam ona kadar hafta sonubeşe kadar hizmet verildiği söylüyor telesekreterbu çelişki nedir sayın yetkililer!!!!

 7. mahsum dedi ki:

  arayamıyoruz
  çaldıgındada kımse çıkmıyo

BİR YORUM YAZ