Anadolu Üniversiteleri Kayıtları Başladı

Anadolu Üniversiteleri Kayıtları Başladı

anadolu-universitesiÖSYM tarafından gerçekleştirilen YGS sonuçları bu yıl hızlı bir şekilde daha dokuzuncu günü açıklandı. Adaylar bu kadar kısa sürede sonuçların açıklanacağını beklemedikleri için sürpriz oldu. Sınav sonuçlarını öğrenen adaylarda şimdide tercih telaşı başladı.

Ancak Anadolu yurt dışında hizmet veren üniversitenin bazı programlarını düşünen adaylar şimdiden kayıtlarını yaptırabilecek. Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Programlarına kayıt olmak isteyen lise veya dengi okul mezunu öğrenci adaylarına yönelik, Öğrenci Seçme Sınavı, Sınavsız Geçiş ve İkinci Üniversite kayıtları başladı. Adaylar kayıt işlemlerini online yapabilecek.

Seçme Sınavı Başvuruları www.anadolu-uni.de adresli web sitesi üzerinden çevrimiçi olarak 26 Nisan 2013 günü mesai saati sonuna kadar yapılabilecek.

Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Programlarına nasıl başvurulur?

T.C. Üniversitesi Batı Avrupa Programlarına başvurmak için öncelikle 2013-2014 öğretim yılı öğrenci seçme sınavı – ikinci üniversite sınavsız kayıt kılavuzunu dikkatle okuyunuz.

Daha sonra internet başvuru kılavuzu okuyunuz. Online başvurunuzu yapınız. Online başvuru sonrası istenen belgeleri aşağıdaki adrese gönderiniz.

Başvuru belgelerinin gönderileceği adres

Anadolu universität, kontaktstelle für westeuropa

Friesenplatz 13, d-50672 Köln

Başvuru yapmak üzere;

Http://www.anadolu-uni.de/

Sayfasını ziyaret etmek için linki tıklayınız.

Batı Avrupa Bürosu yükseköğretim programları hakkında öğrenci işleri görevlisi Hülya Güreler gerekli açıklamayı yaptı. “Anadolu Üniversitesi, 27 yıldır Köln kentinde, kurulu merkezi aracılığı ile Avrupa ülkelerinde eğitim-öğretim hizmeti vermektedir. Üniversitemizin Batı Avrupa Programlarında İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Dış Ticaret Turizm ve Otel İşletmeciliği, Halkla ilişkiler ve Tanıtım ve İlahiyat alanlarında lisans ve önlisans programları bulunmaktadır. Anadolu Üniversitesi’nin Almanya’da Berlin, Frankfurt, Hamburg, Köln, Münih ve Stuttgart’da, Almanya dışında Bern, Brüksel, Den-Haag, Londra, Paris ve Viyana’da sınav merkezleri bulunmaktadır. Anadolu Üniversitesi tüm bu hizmeti uzaktan öğretim teknolojisi ile yürütmektedir.”

Hülya Güreler kayıtlar hakkında da bilgi verdi.: “Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Uzaktan Yükseköğretim Programları Seçme Sınavı Başvuruları www.anadolu-uni.de adresli web sitesi üzerinden çevrimiçi (online) olarak yapılmaktadır. 26 Nisan 2013 günü mesai saati sonuna kadar, başvuran öğrenci adayları 22 Haziran 2013 Cumartesi günü yapılacak seçme sınavına katılabileceklerdir. Yine Türkiye’deki mesleki ve teknik liselerden mezun olanlar için sınavsız önlisans ve bir yükseköğretim kurumundan mezun olanlar için sınavsız ikinci üniversite uygulaması üzerinden kayıt olma imkanı bulunmaktadır.”

 

Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Uzaktan Yükseköğretim Programları Seçme Sınavı Başvuruları 26 Nisan 2013 yerel saatle 16.30’da sona erecek. Başvuru www.anadolu-uni.de adresli web sitesi üzerinden yapılabiliyor. Öğrenci adayları sorularına +49 (0) 221 51 10 44 numaralı telefondan yanıt alabiliyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ