AÖF Bahar Dönemi Kitapları Ne Zaman Dağıtılacak?

AÖF Bahar Dönemi Kitapları Ne Zaman Dağıtılacak?

AÖFAnadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinde bu yıl sorunların ardı arkası kesilmiyor. AÖF öğrencileri sorunlar yumağını çözmeye çalışıyor. Bu yıl AÖF öğrencilerini en çok ilgilendiren sorunların başında hiç şüphesiz bütünleme sınavlarının kaldırılması geliyor. Bu sorunlarına çözüm arayan öğrenciler çeşitli platformlarda BÜY haklarının geri verilmesini protesto ettiler. Ancak yapılan açıklamalarda bütünleme sınavlarının tekrar yapılmasının mümkün olmadığı belirtildi. AÖF öğrencileri şimdi de kitaplarını hala alamadıkları için şikayet ediyorlar.

AÖF 2013 kayıt yenileme işlemleri bitmek üzere olmasına rağmen, öğrencilerin kitap eksikleri halen giderilemedi. Peki, eksik kitaplar nasıl alınacak? 

AÖF 2013 kayıt yenileme işlemleri bugün mesai bitiminde son buluyor. Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin merkezi açıköğretim bölüm ve programlarında kayıt yenileten öğrenciler ders kitaplarını bağlı olduğu AÖF bürosundan kayıt yenileme tarihleri içerisinde veya sonrasında alabilmeleri gerekir. Fakat AÖF’de kitap sorunu halen devam ediyor. Öğrenciler kitaplarını alabilmek için defalarca AÖF bürolarına gitmelerine rağmen kitapların gelmediği yanıtını aldılar. Kimi öğrencilere AÖF’den gelen kısa mesajlarda 5 Nisan’a kadar kitaplarını alabilecekleri belirtildi. Bu durum ise öğrencilerin sınav stresine kitaplarına zamanında ulaşamama kaygısı da eklenmiş oldu. Öğrencilerin AÖF resmi sitesinden e-kitaplarda derslere çalışmalarını tavsiye ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ