AÖF çağrı merkezi hizmete girdi

AÖF çağrı merkezi hizmete girdi

acikogretim_fakultesine_ozel_cagri_merkezi_hizmeti

Açıköğretim Fakültesi’nde (AÖF) eğitim gören 1 milyon 350 bin öğrenci Turkcell’in çağrı merkezi Global Bilgi’den hizmet alacak.

Açıköğretim öğrencileri tüm soru ve sorunları için 444 10 26 numaralı telefonu arayabilecek. Yeni hizmete sunulan ‘Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezi’ AÜ Rektörü Davut Aydın ve Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan ile birlikte düzenlenen törenle hizmete sunuldu. 38 personelin hizmet verdiği merkezde günde ortalama 4.300 çağrı yanıtlanıyor. Çağrı merkezinden merkez kayıt, kayıt yenileme, dikey-yatay geçiş, kimlik kartı ve sınav işlemleri, web için şifre tanımlama gibi hizmetler veriyor.

Açıköğretim Fakültesi’nde (AÖF) eğitim gören, toplam 1 milyon 350 bin öğrencinin çağrılarını karşılayacak merkeze Türkiye’nin dört bir yanından 444 10 26 numaralı telefon üzerinden ulaşabilecek.

AÜ Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, açılışta ”Öğrenci odaklı hizmet kalitemizi artırma yönünde çalışmalarımız devam ediyor. İletişim ağımızı, bürolar, etkileşim merkezi, internet ve mobil iletişim gibi araçlarımızla bir bütün olarak görüyoruz. Öğrencinin yanında olmak, hayatını kolaylaştırmak için yenilikler sunmaya devam ediyoruz”

Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan da AÜ işbirliği ile Türkiye’de bir ilke imza attıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

” Türkiye’de bir üniversite ilk kez dış kaynak çağrı merkezi kullanıyor. Bu projenin bir parçası olarak ‘Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezi’nde 14 yıllık deneyimimiz ve bilgi birikimimiz ile öğrencilere en iyi hizmeti verme gayreti içerisinde, çalışmalarımızı yürüteceğiz.”

Merkezde 5’i erkek, 33’ü kadın personel, aylık ortalama 255 bin dakika çağrı hizmeti veriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. demet acer kaya dedi ki:

    sizinle çalışmak istiyorum

  2. banu gürün dedi ki:

    burası nasıl .çağrı merkezi arıyorum telefon yüzüme kapanıyor bir türlü ulaşamadım birşeyi yapıyorsanız tam yapın

  3. sevda dedi ki:

    merhaba tecrübenm var nasıl başvuruda bulunabilrim çalışmayı çok isityorum

BİR YORUM YAZ