AÖF öğrencilerine müjde!

AÖF öğrencilerine müjde!

AOFAÖF final sınav tarihi yaklaştı. Bu hafta sonu, yani 1-2 Haziran 2013 cumartesi ve pazar günleri AÖF final sınav 2’şer oturum şeklinde yapılacak. AÖF 2013 final sınavı için bu hafta sonu birçok öğrenci yine ter dökecek. Sınav stresi içerisindeki öğrencileri bir nebze olsun rahatlatacak bir müjde geldi.

YÖK başkanı AÖF öğrencilerini sevindirecek bir açıklama yaptı. YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya tek dersten okulu uzayan öğrencileri sevindiren güzel haberler verdi. 

AÖF öğrencilerine ‘tek ders’ müjdesi!

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim öğrencileri tek dersten dolayı yıl/dönem uzattıkları halde tek sınava katılacaklar. YÖK Başkanından tek ders mağdurlarına “tek sınav hakkı müjdesi” geldi.

YÖK başkanı Gökhan Çetinsaya, TRT Haber’de katıldığı bir programda açıköğretim öğrencilerini ilgilendiren sorulara yanıt verdi. Çetinsaya, AÖF öğrencilerinin bütünleme sınavlarının geri getirilmesi ile ilgili taleplerine hak verdiğini belirterek, 1 milyondan fazla öğrencisi bulunan açıköğretim bölümlerinde bütünleme sınavının organizasyonunun çok zor olduğundan dolayı yapılmasının mümkün olmadığını belirtti.

Tek Ders Mağdurlarına Müjde

Çetinsaya sunucunun “tek ders mağdurlarının durumları ne olacak” sorusuna, Açıköğretim son sınıf okuyan öğrencilere tek ders sınavı hakkının verileceğini açıkladı. Böylelikle tek ders yüzünden dönem veya yıl uzatma derdi artık olmayacak. Öğrenciler tek ders yüzünden harç yatırma külfetinden kurtulacak. Lisans ya da önlisans ayrımı olmadan tek dersten dolayı okulunu uzatan öğrenciler artık sadece o dersten sınava girerek mezun olabilecekler. Ancak Çetinsaya Açıköğretim tek ders sınavının bu yıl uygulamaya geçilip, geçilmeyeceği konusunda net bilgi vermedi. Ancak bu açıklamayı yaptığına göre bu yıl tek ders sınavının uygulanacağı tahmin edilmektedir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ