AÖF Sınavı İptal Olabilir mi?

AÖF Sınavı İptal Olabilir mi?

AOFAnadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri geçtiğimiz hafta sonu 1-2 Haziran 2013 tarihleri arasında Bahar Dönemi final sınavlarında ter döktüler. 2013 AÖF Bahar dönemi final sınavlarının Gezi Parkı ile ilgili direniş ve eylem ile çakışması bazı adayları mağdur etti. Bu nedenlerden dolayı sınava giremeyen yüzlerce aday merakla YÖK’ten sınavın iptal olması ile ilgili haber bekliyor..

Hafta sonu İstanbul’da başlayan ve Türkiye’nin birçok yerinde destek verilen Taksim Gezi Parkı eylemi ulaşımı da olumsuz etkiledi. Eylem dolayısıyla sınava girecek olan AÖF öğrencileri sınavın yapılacağı okullara zamanında gidemedi. Peki bu durumda okullarına ulaşamayan yüzlerce adayın durumu ne olacak? YÖK yetkilileri bu konuda bir açıklama yapmadı.

Bu öğrencilerin mağduriyetlerine ses verilecek mi? 

Ulaşım sorunları nedeniyle sınava giremeyen öğrenciler YÖK’ten açıklama bekliyor. Mağduriyetlerinin giderilmesini isteyen öğrenciler YÖK’e mail yoluyla taleplerini ilettiklerini belirtiyorlar. Bu da akıllara sınav iptal olur mu sorusunu getiriyor.

AÖF öğrencileri zaten bütünleme sınavının kaldırılması ile ilgili de mağdur olduklarını, bütünleme var, bütünleme yok haberlerinin kesinlik kazanmasını, yeniden bir şans daha verilmesini bekliyorlar. AÖF öğrencileri tüm bu sıkıntılarıyla ilgili YÖK Başkanı Çetinsaya’dan gelecek güzel haberi bekliyorlar..

Sizce bu nedenlerden dolayı Yapılan AÖF Sınavı İptal Olmalı mı? Yorum bölümünden fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Zübeyde dedi ki:

    bence sınav iptal olmalı.eylem yüzünden giremeyen geç kalan öğrenciler var.yollar felaketti.

  2. ugur kondu İÇİN YENİ Bİ SINAV AYARLAYABİLİR dedi ki:

    BENCE MAĞDUR OLAN ARKADAŞLARIN SINAVARINI YENİLEMELERİ UYGUN OLABİLİR HANGİ İLDE İSE BU SIKINTI ONLARA AYRI Bİ SINAV YAPABİLİRLER AMA TÜM SINAVIN İPTAL OLMASI DA DİĞER KESİME ÇOK HAKSIZLIK OLUR İYİ KÖTÜ GİRDİK BİTTİ TEKRAR O KABUSU YAŞAMAK İSTEMİYORUM AMA MAĞDUR OLUNAN İLLER

  3. Orhan dedi ki:

    Mağdur Olanlara Sınav Konusunda Birşeyler Yapılabilir Ama Sınavın İptal Olması Çok Saçma Olur.. Tekrar O Stresi Yaşamak İstemiyorum..

BİR YORUM YAZ