BURS Sorgulama

BURS Sorgulama

KYK Burs ve Kredi Sonuçları Ülkemizde öğrencilerin eğitim masraflarına katkıda bulunmak üzere burs ödemeleri Kredi Ve Yurtlar Kurumu KYK tarafından yürütülmektedir. Karşılıksız burslar, geri ödemesi olan öğrenim kredileri başarılı, maddi olanakları yetersiz öğrencileri için geleceklerini hazırlamada ışık oluyor.

İlköğretimde okuyan başarılı ancak maddi olanakları belli kriterlerin altında olan öğrenciler Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına PYBS katılarak karşılıksız burs almaya hak kazanmaktadır.

Ayrıca kriterlere uyan üniversite öğrencileri de KYK’dan burs almaya hak kazanırlar. Lisans, Önlisans öğrencileri, bazı Açıköğretim öğrencileri, Yüksek Lisans(Master ve Doktora) öğrencileri, Vakıf Üniversitesi öğrencileri, İkinci öğretim öğrencileri, Üniversite ve MEB kontenjanından bildirilen öğrenciler ile şehit, gazi çocuğu gibi öncelikli öğrenciler KYK burs başvurusu yapabilirler.

KYK burs başvuruları eğitim yılı başında yapılmaktadır. KYK burs başvurusu yapan adaylar TC Kimlik numaraları ile sisteme giriş yaparak sonuçlara ulaşabilirler.

Kyk Burs Sonuçları 2013-2014


Bir önceki yazımız olan Evde Kibrit Paketleme Yaparak Para Kazanma başlıklı makalemizde Ek iş 2014, ek iş imkanları ve ek iş yapmak istiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ