Çelik; Şubat’ta Atama Yapılabilir

Çelik; Şubat’ta Atama Yapılabilir

Öğretmenlerin Şubat ayında atama yapılması taleplerini her platformda iletiyorlar. 6 eğitim sendikası ilk kez görüş birliğine vararak Şubatta öğretmen ataması istediklerine dair protokole imza attılar. 29 Aralık tarihinde oturma eylemi yapacaklarını duyurdular.Çelik; Şubat’ta Atama Yapılabilir

Bugün iktidar partisinden öğretmenleri heveslendiren bir açıklama geldi  AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik katıldığı bir programda eş durumu mağdurlarının haklı olduğunu ve Bakanlık isterse Şubat 2013’te ilk atama yapılabileceğini açıkladı.

Bugün TV’de Temsilciler Meclisi programında konuk olan Hüseyin ÇELİK gündeme ilişkin konulara değindi. Öğretmenlerin sorunlarına da değinen Çelik eş durumu mağduru olan öğretmenlere hak verdiğini, Bakanlık isterse Şubat’ta ilk atama yapılabileceğini söyleyerek topu MEB’e attı”

ÇELİK eş durumu atamaları ve ilk atamalar ile ilgili gelen maillere yanıt verdi.

Hüseyin ÇELİK şunları söyledi”  Eş durumu atamalarının yüzde sekseni doksanı haklıdır. Bu konuda devlet fedakârlık içerisinde bulunmalıdır. Biz muhafazakâr demokrat bir partiyiz. Ailenin bütünlüğüne önem veriyoruz. İkisi de öğretmen olan eşler birleşebilecek illerde birleşmeleri sağlanmalıdır. Bu konuyu Sayın Başbakanımıza arz ettim. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız ile birlikte eş durumu mağdurlarını kabul ettik.

 

Bizim dönemimizde Şubat ve yaz aylarında atama yapıyorduk. Şimdi ise yılda bir defa atama kararı alınmış. Ancak ihtiyaç var ise atama yapılır. Bakanlığa kadro verilmiş ise bunu kullanır.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ