Çocuk Doktorlarından Rapor Alınabilecek

Çocuk Doktorlarından Rapor Alınabilecek

4+4+4 yeni eğitim sistemi ile bu yıl 66 ay ve üzeri çocuklar ilkokullu olacak. Ancak çocuğunun gelişimi yeterli bulmayan çocuklar için rapor sistemi geliyor. Aileler okula başlamasını uygun bulmadıkları çocukları için, çocuk doktorlarından rapor alabilecek.

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer yeni eğitim sistemiyle okula başlayacak 66 ay ve üzeri çocukların gelişimleri yeterli değilse rapor alarak okula başlamasının ertelenebileceğini açıklamıştı. Sağlık Bakanlığı ise ailelere raporun çocuk doktorlarından alınabileceğini duyurdu.

Sağlık Bakanlığı, 66 ay ve üzeri çocuklara, ilkokula başlamak için gelişimi yeterli olmayan hallerde çocuk doktorlarının rapor vereceğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığı‘ndan yapılan açıklama

”Bakanlığımızca yapılan değerlendirmede, ilkokul için bedeni veya zihni gelişimi yeterli olmadığı görülen 66 ay ve üzeri çocuklara çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları tarafından tıbbi tanılı raporun düzenlenmesi uygun görülmüştür. Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları yapacakları muayene ve değerlendirme neticesinde rapor düzenleyecektir. Ancak ihtiyaç duyulması halinde, gerekli tetkikler ve konsültasyonlar yapılmak suretiyle ilgili hekim tarafından tek hekim raporu istenebilir. Bu rapor, kamu ve üniversiteye bağlı sağlık kurumlarında görev yapan çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları tarafından düzenlenebilecektir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ