Darüşşafaka Giriş Sınavı Başvuruları Başladı

Darüşşafaka Giriş Sınavı Başvuruları Başladı

darussafaka-egitim-kurumlarinin-sinav-basvurulariDarüşşafaka Eğitim Kurumları’nda eğitim görmek isteyen öğrencilerin katılacağı sınav için başvuru süresi başladı.

Türkiye’de 150 yıldır faaliyet gösteren Darüşşafaka Eğitim Kurumları eğitimle birçok öğrencinin yaşamlarını değiştirmeye devam ediyor. Darüşşafaka Giriş Sınavı Nisan ayında 22 ilde sınav tanıtım toplantıları ile duyurulacak. Darüşşafaka Giriş Sınavı 2 Haziran’da 20 ilde gerçekleştirilecek.

150 yıllık geçmişiyle ‘Eğitimde Fırsat Eşitliği’ misyonuyla imkanları olmayan çocuklara eğitim veren Darüşşafaka, yeni öğrencilere kapılarını açmak için sınav tanıtım toplantıları düzenliyor. Darüşşafaka annesi veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli öğrencilere ortaokul 1. sınıftan, liseyi bitirinceye kadar parasız ve yatılı eğitim veriyor. Darüşşafaka Eğitim Kurumlarında eğitim görebilmek için bu koşulları taşımak ve düzenlenen sınavda başarılı olmak gerekiyor. 150, yılını kutlayan kurum giriş sınavı hakkında katılımcıları bilgilendirmek için 8-18 Nisan 2013 tarihleri arasında sınav tanıtım toplantıları gerçekleştirecek.

Bu yıl Türkiye genelinde Gaziantep,  Konya, Adana, Trabzon, Van, Erzurum, Zonguldak, Adıyaman, Mersin, Ordu, Ağrı, Bursa, Manisa, Çorum, Şanlıurfa, Sivas, Eskişehir, Muğla, Yozgat, Diyarbakır, Mardin, İstanbul – Bağcılar ve İstanbul – Sultanbeyli’de sınav tanıtım toplantıları düzenleniyor.

Eğer yakınlarınızda imkanı olmayan zeki çocuklar varsa mutlaka bu sınava başvuru yapmasına ön ayak olarak bir çocuğun hayatını değiştirebilirsiniz. Kurumda eğitim gören öğrencilerin tüm masrafları karşılanıyor

2012 – 2013 eğitim-öğretim yılında Türkiye genelinde 68 ilden 955 öğrenci kuruda eğitim gördü. Öğrencilerin eğitim masraflarının yanı sıra giyim, barınma, yemek, kitap, sağlık gibi ihtiyaçları da Darüşşafaka Cemiyeti tarafından karşılanıyor. Geçen yıl Nisan ayında yapılan tüzük değişikliğiyle annesi hayatta olmayan öğrencilere de kapılarını açan Darüşşafaka Cemiyeti, üniversiteyi kazanan öğrencilerine de üniversite eğitimleri boyunca burs vermeye devam ediyor.

Darüşşafaka Giriş Sınavı 20 ilde 2 Haziran 2013 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınava katılacak öğrencilerin ve velilerin ulaşım giderleri Darüşşafaka tarafından karşılanacak.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda, bütün öğrenciler parasız eğitim görüyor.

Türkiye İş Bankası’nın sosyal sorumluluk projesi “81 İlden 81 Öğrenci” kapsamında, her ilin sınav birincisinin eğitim giderleri Türkiye İş Bankası tarafından karşılanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ