Dershaneler Kapatılacak mı?

Dershaneler Kapatılacak mı?

Dershaneler Kapatılacak mı?Geçtiğimiz yıl dershanelerin kapanması ile ilgili birçok açıklamalar yapıldı. Ancak konu ile ilgili büyük bir adım atılmadı. Zaman zaman hükümet kanadından çeşitli açıklamalar gelse de henüz uygulamaya geçilmedi. Dershanelerin özel okul olarak hizmet verileceği söylemleri de gündeme geldi. Bu haberler dershane yöneticilerini tedirgin etse de, bazı ailelerin dershane yükünden kurtulacakları için sevinmelerine neden oldu.

Dershanelerin kapanmasıyla ilgili komisyon kararını verdi. Hazırlanan rapor Başbakan Erdoğan’a sunulacak.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, dershanelerin kapanıp kapanmaması ile ilgili komisyonun karara vardığını, raporu Başbakana sunacaklarını söyledi.

Şahin, dershanelerin kapatılıp kapatılmayacağı ile ilgili soruya da Şahin, kendi başkanlığındaki komisyonun rapor hazırladığını ve raporu ilerleyen günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘a sunacağını söyledi.

Şahin, ‘Okullar varken neden dershanelere ihtiyaç duyuluyor? Okullarımızda çocuklarımıza gerekli bilgiyi veremiyoruz da o nedenle mi bunlar var?” sorularını yöneltirken şöyle konuştu: “Başbakanımızın bundan bir süre önce dershanelerle ilgili bir açıklaması oldu.

Ancak, bu konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı bir uygulama başlatmadı. Bir merkez yürütme kurulu toplantısında Sayın Başbakanımıza ‘dershanelerle ilgili soru sorulduğunda, Başbakanımız beni görevlendirerek bir çalışma yapılmasını istedi.

Genel başkan yardımcısı arkadaşlarımızla 7 kişilik komisyon kurduk ve üçüncü toplantımızı yaptık. Türkiye’nin dershane gerçeği inceledik.

Dünyadaki uygulamalara bakarak bir kanaate vardık. Ancak bunu Başbakanımızla paylaşacağız. Raporu Başbakanımıza takdim edeceğiz ondan sonra karar verilecektir. Sonucu şimdi paylaşamayız.’

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ