E-Okul Ders Notları Sorgulama Sayfası

E-Okul Ders Notları Sorgulama SayfasıMilli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından hayata geçirilen uygulama öğrencilerin olduğu kadar velilerin de işlerini kolaylaştırılıyor.  E okul sistemi resmi ve özel ilköğretim okullarında okuyan öğrencisi bulunan veliler için hazırlanan mobil sistemdir. Bu sistem uygulamaya geçirildiğinden beri velilerin çocuklarının ders notlarını öğrenmek için okula gitmelerine gerek kalmadı. Özellikle çalışan velilerin zaman darlığından dolayı okula gidememeleri nedeniyle çocukların notlarından geç haberdar oluyordu.  E okul ders notu sorgulama sistemine üye olan veliler çocuklarının notlarına bir tıkla ulaşabiliyorlar.

E okul vbs girişi yapmak için tıklayınız

Öğrencilerin de kullandığı e okul veli bilgilendirme sistemi ile ders notları sorgulama sayfasına ulaşarak tüm notları anında görmek mümkün…

MEB tarafından hazırlanan e okul sistemi öğrencilerin notlarını kolaylıkla öğrenebilecekleri bir sistem olarak hizmet veriyor. E okul sistemi ile öğrenciler sadece notlarını değil devamsızlıklarını ve ders programlarını da rahatlıkla görebiliyor. e okul sisteminde öğrenciler giriş yaparak okuldaki durumlarını ailelerine rahatlıkla gösterebilir. E okul vbs girişi ailelerin çocuklarını rahatlıkla izleyebileceği bir sistem.

E OKUL İÇERİĞİ

Okul yöneticileri ya da öğretmenler tarafından E okul veli bilgilendirme sistemine öğrencilere ya da ailelerine ulaştırmak istenilen duyurularda yayımlanır. Aşağıda sizlere vereceğimiz linkten kolaylıkla e okul sistemine giriş yapabilirsiniz. E okul sisteminde bireysel ya da toplu duyurular, ders programı, derslerin başlangıç ve bitiş saatleri, derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders programı, devamsızlık bilgileri yer alır. Dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar öğrencilerin ve velilerinin takip etmesi için sunulur. Not Bilgileri : Öğrencinin okulda aldığı sınav, proje ve performans belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlar, Sınav ve Proje Bilgileri : Öğrencinin hangi dersten ne zaman sınav olacağı ve projesini teslim edeceği tarihler de e okulda verilen hizmetler arasında yer almaktadır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*