E-okul sitesine giriş sorunu ve çözümü

E-okul sitesine giriş sorunu ve çözümü

E-Okul Ders Notları Sorgulama Sayfası

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenler, öğrenciler ve velilerin bilgilere online ulaşması için başlattığı E-okul sisteminde bazı sorunlar oluştu. Not girişi yapmak üzere sisteme girmek isteyen öğretmenler sorun nedeniyle bir süre işlem yapamadı. E-okul sistemine girişteki sorunun çözümü için ne yapılmalıdır?

E-okul sistemine giriş, İnternet Explorer’ın güncellenmesinden sonra sıkıntılı olmaya başladı. Bu konuda öğretmenlerimizden gelen şikayetler doğrultusunda not girişi yapılamadığı konusunda uyarılar gelmektedir. Bu uyarıları dikkate alan MEB, öğretmenlere aşağıdaki ayarı yaparak, sorunsuz not girişi yapabilecekleri belirtildi.

Öncelikle şifrenizle E-okul sayfasına giriş yapın.  İnternet Explorer – Araçlar – Uyumluluk Görünümü Ayarları – Ekle

Bu işlemden sonra sayfa kendiliğinden yenilenecek olup artık not girişi yapılabilir.

E-okul rapor bölümünü çözümünü de şu şekilde yapmak gerekiyor.Öncelikle başlat kısmından ”Configure java” seçeneğini tıklayın. Sonra açılan java seçeneklerinden securty seçerek, güvenlik çubuğunu en aşağıya indirin.(medium) Daha sonra ”Edit site list” yazan yere tıklayın. Ardından add (ekle) seçeneğine http://reporteokul.meb.gov.tr yazarak ok deyip çıkış yapın. Tüm bunları yaptıktan sonra internet explorerı kapatıp yeniden açınca sorun çözülmüş olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ