İkinci üniversite fırsatında son gün

İkinci üniversite fırsatında son gün

Anadolu Üniversitesi (AÜ) üniversiteyi bitirenlere ve halen üniversite eğitimini almaya devam edenlere sınavsız – koşulsuz ikinci üniversite şansı sunuyor. Açıköğretim Fakültesinden ikinci üniversite diploması sahibi olmak isteyenler 16 Ekim bugün mesai bitimine kadar Açıköğretim bürolarından kayıt yaptırabilirler. Hayal ettiği bölümden de diploma sahibi olmak isteyenler, okuduğu bölümün dışında farklı alanda da eğitim almak isteyenler 16 Ekim tarihinde mesai saati bitimine kadar kayıt işlemlerini yapması gerekiyor. Eğer sınavsız – koşulsuz ikinci üniversite imkanından yararlanmak istiyorsanız internet üzerinden 19 Ekime kadar başvuru yapılmaktadır.

Anadolu Üniversitesi tarafından üniversite lisans bölümü okuyan ve mezun olan öğrencilere yönelik hazırlanan programda, öğrencilere ikinci bir üniversite imkanı sağlanıyor. Adayların kayıtları, internet başvurusu ve AÖF bürolarına kayıt olmak üzere iki aşamada yapılabiliyor. İnternet üzerinden kayıt yapmak isteyen adaylar, ‘http://kayit.anadolu.edu.tr’ adresinde bulunan ‘İkinci üniversite’ linkini tıklayarak başvurularını yapabiliyor. AÖF bürolarından da yapılan başvuru işlemleri için ise adaylar bilgilerini vererek kayıtlarını tamamlıyor.

Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile iki veya dört yıllık örgün yükseköğretim bölümlerinde kayıtlı öğrenciler, açıköğretim, iktisat, işletme fakültelerinin bölüm ve programlarının herhangi birine okudukları veya mezun oldukları programlardan/bölümlerden farklı olmak kaydıyla ikinci üniversite kapsamında başvuru yapabiliyor.

İnternet başvuru süreci, son günü 19 Ekim Cuma tarihinde yapılacak olan kayıt işlemlerinin, AÖF bürolarından başvuru işlemlerinin son günü 16 Ekim Çarşamba olarak belirlendi. Öğrencilerin AÖF bürolarında 16 Ekim mesai bitimine kadar kayıt işlemlerini yetiştirmeleri gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ