KYK Yurt Başvuru Sonuçları 2017

KYK Yurt Başvuru Sonuçları 2017

KYK Yurt Başvuru Sonuçları

Uzun bir maratonun ardından açıklanan üniversite sınavları ile beraber tüm öğrenciler için en büyük problem yurt başvuru sonuçları olmuştur. Yurt sonuçları sınav sonuçlarının ardından açıklanmış ve tüm öğrenciler bunun stresini yaşamışlardır. Başvuru sonuçları birçok ailede mutluluk yaratırken birçok aile de hüzün, sorun, stres yaratmıştır. Kayda giden öğrenciler en güzel şekilde kayıtlarını gerçekleştirip ardından kalacakları yurt için gerekli işlemleri yapmaya koyulmaktadır. Yurt başvuru sonuçlarının ardından kayıt stresini yaşayan kadar nerede kalacağının stresini yaşayanlarda mevcuttur. Çünkü başvuru da gerekli kriterlerde mevcuttur ve bu kritere uyulmadığı takdirde ya yurt çıkmamakta ya da yedek listesinde kişilerin isimleri yer almaktadır.

Başvuru Sonuçları

KYK başvuru sonuçları üniversite sınavının açıklanmasının ardından ilan edilmektedir. Bunu öğrenmek için yapmanız gereken şey “kyk.gsb.gov.tr “ adresine girmek ve TC kimlik numaranız ile sonuçları kontrol etmektir. Buraya başvuru yapan öğrenciler için ilk önemli nokta o şehirde ki yüksek öğretim kurumuna kayıt yapmaktır. Fakat sadece yeni giren öğrenciler olarak düşünmek yanlış olur. Çünkü ara sınıf öğrencileri, daha sonra özel yetenek sınavı ile bu Üniversitede okumayı hak kazanalar onlara kayıt için verilen tarihte gidip kayırlarını yapmalıdır. Dikkat edilmesi gereken şey istenilen belgelerin tam olması ve sonuç açıklama sitesinde o kişiye söylenen tarihler arasında kaydın gerçekleşmesidir. Bu şekilde öğrenciler gönül rahatlığı ile kayıtlarını gerçekleştirebilirler. Yanlıca devlet yurtlarında kalmak mecburiyetinde değilsiniz.

İkinci Seçenek Özel Yurtlar

Eğer olumsuz bir yanıt ile karşılaşıp yerleştirilemediyseniz kendi kaydınızı yapmak ve kalacağınız yeri güvenle belirleyebilmek için daha sonra kayıt bitiminde kapıda yurt tanıtımları yapan yerler ile görüşme olanağı sağlayabilirsiniz. Unutmayınız devlet yurtları gün geçtikçe büyümekte ve kapasiteleri artmaktadır. Eskiden bir şehirde bir veya iki adet yurt varken şuanda bunlar çok daha artmıştır. Ayrıca koşulları olarak özel yurtlar ile değerlendirdiğiniz de birbirine yakın olduğu ve aynı rahatlığı artık sağladığı görülmektedir. Bunun için sonuçların açıklanmasının ardından büyük bir hüsran duymamalı ve kendi şartlarınıza uygun olan her yolu denemeli ve sonuç olarak her yıl açılan başvuru tarihlerini kaçırmayarak devlet yurtları için de elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız.

KYK Yurt Başvurusu, Başvuru Kılavuzu ve Yurt Başvuru Sonuçları için https://sonuc.kyk.gov.tr/ internet sitesini takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ