KYK Yurt başvuruları başladı

KYK Yurt başvuruları başladı

yurtkurÜniversite yerleştirme sonuçları açıklandı. Milyonlarca öğrenci tercih ettikleri üniversitelerden birine yerleşti. Kısa bir süre sevinçlerini yaşayan öğrencileri ve ailelerini şimdi barınma ve diğer sorunlar bekliyor. Öğrencilerin özellikle ilk yıllarda tercihleri yurtlardan yana oluyor. Özel yurtların fiyatları el yaktığı için ailelerin ilk tercihi devlet yurtları oluyor. 2013- 2014 yılı için de yurt başvuruları başladı.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurt başvurularını almaya başladı. Adaylar Yurt, Burs ve Öğrenim Kredisi başvurularını yapmak üzere bugün saat 10.00 dan itibaren http://kyk.gov.tr adresi üzerinden işlemlerini gerçekleştirilebilir.

KYK Yurt, Burs ve Öğrenim Kredisi başvurularınız için tıklayınız. 

YURTKUR başvurular hakkındaki detayları adaylara sosyal twitter üzerinden duyurdu. YURTKUR adaylara çeşitli uyarılarda bulundu.

YURTKUR’un resmi twitter hesabından yapılan açıklamalar; 

KYK; Yurt, Burs ve Öğrenim Kredisi başvuruları bugün saat 10.00 dan itibaren http://kyk.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirilebilir.

Bireysel sorularınız için 444 19 61 Nolu Cağrı merkezimizi arayın yada burskredi@kyk.gov.tr ve yurt@kyk.gov.tr ye mail atabilirsiniz.

Burs başvuruları 2 ay sürecek. Ancak bugün başvuru yapan ile 1 ay sonra yapan hatta son gün yapan arasında puan açısından hiçbir fark olmayacak.

Tüm başvuru ekranlarına tüm öğrenciler hazırlık, arasınıf, yurt dışı vs. başvuru yapabilir. Adayların yurt başvurularında istenen bilgileri doğru girmeleri gerekmektedir.

Sevgili öğrenciler, bu sene üniversiteye başlayacak öğrenciler için YURT başvuruları 29 Temmuz – 12 Ağustos 2013 tarihleri arasındadır. Aşırı yoğunluktan dolayı bazılarınız sayfayı görüyorken bazılarınız biraz bekleyebilir paniklemeye gerek yok.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ