KYK Yurt Başvurusu 2017

KYK Yurt Başvurusu 2017

Kredi ve Yurtlar Kurumu İçin Yapılacak Başvuru

Tüm öğrenciler eğitim hayatlarını belirli bir noktaya getirmek için elinden geleni yapmaktadır. Bu sürecin sonunda yoğun bir tempo ile üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin en çok istedikleri şey hayalini kurduğu bölümü kazanmak ve onu istedikleri şehirde diledikleri gibi okumaktır. Fakat süreç öyle ilerler ki birçok öğrenci sırf kalma yeri sorunu nedeni ile kendi şehirlerinde başka bir şehri tercih etmezken kimisi de ayaklarının üstünde durmak ve istediği bir eğitim süreci için gönlünden geçen yere gitmek ister. Bu süreç tam olarak tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından başlar ve bütün öğrenciler bu süreçte ne yapacaklarını nasıl bir süreç geçireceklerini bilmez bunun tedirginliğini yaşarlar. Oysaki internetin gelişimi ve herkesin elinin altında internetin var olması ile bu sorun bir nebzede olsa azalmıştır.

Yurtkur Yurt Başvuru Süreci

Ailesinden uzakta bir şehir için harekete geçecek tüm öğrenciler ve veliler için en büyük problem kalacakları yer sorunudur ve birçok öğrenci bunun için ne yapması gerektiğini bilmez. Bilmeniz gereken en önemli nokta yurt için gereken başvuru sürecini kaçırmamaktır. Sonuçların açıklanmasının ardından birinci sınıf, ara sınıf veya hazırlık kazanan öğrenciler internet ortamında e devlet portalı ile başvurularını yapabilmektedirler. Burada daha sonra açılan ve ek yerleştirme sonucu üniversite kazanan öğrenciler için de belirli bir süre tanınmakta ve boş kalan yerler için başvurular alınmaktadır. Hiçbir öğrenciyi mağdur etmeyen sistem özel yetenek sınavları sonucunda girecek öğrenciler için de belirli bir kontenjan ayırmıştır.

Yurt Başvurusu İçin kyk.gov.tr

Burada internet ortamında kyk.gov.tr aracılığı ile yapılan başvuru sonucunda yurt başvurusu kabul edilen öğrenciler söylenen tarih aralığında yurda giriş kaydını yapmaları gerekmektedir. Sizden kayırt esnasında dört adet vesikalık fotoğraf, üniversiteye kayıt belgesi yaşı tutmayanlar için ebeveynlerinden alınan belge. İstenilmektedir. Devlet yurdu fiyatları her yıl artmakta ve burada fiyatlar genel olarak 150 tl olarak belirlenip ilerleyen dönemlerde artabilmektedir. Burada her yıl belirli oranlarda artan ücretler burs ücretine oranlanarak artmaktadır. Tüm öğrenciler için başarılı ve güzel bir üniversite hayatı olmasını temenni ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ