Lise Son 45 Günlük İzin İçin Veli Dilekçesi Örneği

Lise Son 45 Günlük İzin İçin Veli Dilekçesi Örneği

Milli Eğitim Bakanlığı sürpriz bir kararla LYS’ye katılacak olan lise son sınıf öğrencilerine 45 günlük izin verileceğini açıkladı. MEB ailelerinin onayı olan öğrenciler için son 45 günde izinli sayılacaklarını açıkladı. Okul müdürlüklerine dilekçe ile başvuru yapan veliler çocukları için 45 gün izin alabilecek. MEB’in bu kararı öğrencileri sevindirirken velileri de dilekçe telaşı sardı. Bugünlerde en çok aldığımız sorular arasında “Okul Müdürlüğüne nasıl izin dilekçesi yazılır, LYS izin dilekçesi nasıl yazılır, 45 günlük izin dilekçesi nasıl yazılır, lise son sınıf öğrencileri için izin dilekçesi örneği, öğrenci 45 günlük izin dilekçesi nasıl yazılır?” bulunuyor.

Lise Son öğrencileri 45 Günlük İzin Dilekçesi Örneği Nasıl Yazılır?

Milli Eğitim Bakanlığından lise son sınıf öğrencilerine sınava daha iyi hazırlanmaları için müjdeli bir haber verdi. Bu kararla lise son sınıf öğrencileri, velilerinin okul müdürlüklerine dilekçe ile talep ettiklerinde 45 günlük izin kullanmaya hakkı verilecek.  Bu durumda veliler öğrencileri için sahte rapor almak zorunda kalmayacak. MEB’in öğrencileri ve velilerini uygunsuz uygulamalardan kurtarmak adına aldığı bu karar öğrencileri memnun etti. Veliler okul müdürlüklerine 45 günlük devamsızlık dilekçesi yazarak elden veya acele posta yolu ile gönderecekler.

Sizler için hazırladığımız 45 günlük izin dilekçe örneğinin benzerini sizde hazırlayarak okul müdürlüğünüze gönderebilirsiniz.

Lise Sonlar için 45 Günlük Dilekçe örneği

Özürlü ve özürsüz gün toplamını düşerek kaç gün izin alınacağını kendiniz hesaplayın. İsterseniz dilekçeyi yazdıktan sonra kalan izin hakkını okulunuza danışarak doldurun. Okul müdürlüğü öğrencinin kaç gün devamsızlık hakkı olduğunu net olarak belirtir.

LYS’ye katılacak tüm öğrencilere şimdiden başarılar dilerim.


Bir önceki yazımız olan 40 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak? başlıklı makalemizde 2012 KPSS sonuçları, 40 bin öğretmen ataması ve milli eğitim bakanlığı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ