MEB 200 engelli öğretmen alacak

MEB 200 engelli öğretmen alacak

Milli Eğitim Bakanlığı MEB, bu engelli öğretmen adaylarını sevindiren bir açıklama yaptı. MEB bugün yaptığı açıklamayla 2012 ÖMSS’ye göre 200 engelli öğretmen alacağını duyurdu.

Devlet 200 engelli öğretmen alacak

2012 yılında ÖMSS’ye girerek atanmayı umut eden öğretmenler bekentilerini her türlü sosyal medya aracılığı ile iletiyorlardı. MEB’e seslerini duyurmaya çalışan engelli öğretmen adayları bugün yapılan açıklamayla biraz rahat nefes aldı.

MEB, 24 Şubat tarihi itibariyle bir yaptığı açıklamada, 200 engelli öğretmen adayı alacağını ilan etti.

İŞTE O AÇIKLAMA

2012 yılında yapılan Özürlü Memur Seçme Sınavı’na katılan adaylar arasından ÖMSS puanı üstünlüğüne göre 200 engelli öğretmen alımı yapılacaktır.Adaylardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlar yanında 06/05/2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmi Gazete‘de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde belirtilen özel şartlar aranacaktır.

Adaylar, başvurularını http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formunu doldurmak suretiyle 03-07 Mart 2014 tarihleri arasında yapacak; başvuru formunun çıktısını, istenilen belgeler ile birlikte il milli eğitim müdürlüklerine onaylattıracaklardır.

Başvuruda adaylardan diploma veya öğrenim durumu, pedagojik formasyon ve 2012 yılı ÖMSS sonuç belgesi ile özürlü sağlık kurulu raporu istenecektir. Ayrıca adaylardan, herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda devlet memuru olarak çalışıp çalışmadığına ilişkin beyanları alınacaktır. Hali hazırda görevli olan engelli çalışanlar ise görev yaptıkları kurumdan muvafakat belgesi alarak işlemlerini yapacaklardır. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında görev yapanların alması gereken muvafakat belgesi için tıklayınız

Geçerli başvuru sahibi adaylar, ÖMSS puanı üstünlüğüne göre sıralanacak, alanlar itibariyle belirlenen kontenjanlara yerleştirmeler ÖMSS puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.

İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

 

 


Bir önceki yazımız olan Hastane ve postanede Kürtçe! başlıklı makalemizde çözüm süreci, etnik ayrımcılık ve kürt memur alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ