MEB’den Alan değişikliği Hakkında Duyuru

MEB’den Alan değişikliği Hakkında Duyuru

mebMillî Eğitim Bakanlığı alan değişikliği başvuruları hakkında İKGM son dakika duyurusu yayımladı. Duyuruda alan değişikliği yapacak olan öğretmenlerin dikkat etmesi gereken hususlar yer alıyor. Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliğine başvuracak öğretmenlerle, Özel Eğitim öğretmenliği bölümüne başvuracak adayların alımında hangi şartların geçerli olduğuna dikkat çekildi. Adayların bu hususları göz önünde bulundurarak alan değişikliği Tercihi yapmaları menfaatlerine olacaktır.

İl Millî Eğitim Müdürlüklerine; 

1-Talim ve Terbiye Kurulunun 80 Sayılı kararına göre atamaya esas kaynak programlardan ikinci öncelikli olarak atanma imkanı bulunanlardan alan değişikliği kapsamında başvuruda bulunacaklardan ikinci öncelikli olarak alan değişikliği başvurusunda bulunabileceklerdir.

2-Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği alanına Talim Ve Terbiye Kurulunun 80 sayılı kararında belirtilen bölümlerden mezun olanlar başvuracaktır.

Özel Eğitim öğretmenliği ve Özel eğitim bölümü mezunu olup halen Görme Engeliler Sınıfı Öğretmeni ve İşitme Engellileri Sınıfı Öğretmeni olarak görev yapanlar. Kredilerinin  en az %30unu zihin engelli eğitimi alanında aldığını belgelendirenler başvurabileceklerdir.

Ancak Özel Eğitimi Bölümü İşitme Engelliler Sınıfı Öğretmenliği ile Özel Eğitim Bölümü Görme Engelliler Sınıfı Öğretmenliği bölümleri Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği alanına alan değişikliğine başvuramayacaklardır.

Bilgi ve gereğini önemle rica ederim.

 


Bir önceki yazımız olan Hastane ve postanede Kürtçe! başlıklı makalemizde çözüm süreci, etnik ayrımcılık ve kürt memur alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ