Merkezi ortak sınavda çıkacak soru örnekleri

Merkezi ortak sınavda çıkacak soru örnekleri

ornek-sorular28-29 kasım 2013 tarihlerinde 8. sınıflar için ortak sınav düzenleniyor. Öğrencilere yol göstermek adına merkezi ortak sınavda çıkacak benzer sorular yayımlandı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bu yıl ilk kez düzenlenecek olan merkezi ortak sınav için örnek sorular yayımladı. 28-29 kasım 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek ortak sınavlarda çıkması muhtemel örnek sorular MEB sitesinde yayımladı. İşte merkezi ortak sınavda çıkacak benzer sorular!

28-29 Kasım 2013 Tarihlerinde Yapılacak Ortak Sınavlar İçin İl Ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin Dikkatine

İl milli eğitim müdürlükleri kendi illerinde sınav yapılacak okul bilgisini, sınav yapılacak sınıf sayısını ve sınıflardaki öğrenci sayısını, ilçe milli eğitim müdürlükleri ise kendi ilçelerinde sınav yapılacak okul bilgilerini (her bir okulda sınav olacak sınıf sayısını ve sınıflardaki öğrenci sayısını) e-okul sisteminde yer alan “Bakanlık MEM İşlemleri” modülünden giriş yaparak görebilmektedir.

Örnek sorulara ulaşmak için tıklayınız!

Dikkat! Veliler, velisi olduğu öğrencinin sınava gireceği okul, sınıf ve sıra bilgisini e-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden giriş yaparak görebilmektedir. Velilerin sınav öncesi bu kontrolleri yapması gerekmektedir. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Çalışkan kızz dedi ki:

    bu sorular cok basit hepsini çözdüm cevap anahtarı yok muu nasıl kontrol edicez ?

BİR YORUM YAZ