Milli Kütüphane Katalog Tarama

Milli Kütüphane Katalog Tarama

milli-kutuphaneT. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Milli Kütüphane Başkanlığı kitap severlere çok yararlı bir hizmet sunuyor. Okurlar Milli Kütüphaneénin resmi sitesinden istediği dökümanlara ulaşmak için arama yapabilirler. 15 Nisan 1946’da Milli Eğitim Bakanlığı Yayımlar Müdürlüğü’nde küçük bir büroda başlayan kütüphanede, 8000 eseri içeren büyük bir koleksiyon oluşturulmuştur. Kısa bir süre sonra koleksiyon adedi 60.000’e ulaşarak Ankara’da hizmet vermeye başlamıştır.
Günümüzde teknolojinin nimetlerinden yararlanarak online olarak Milli Kütühhane’den yararlanmak mümkündür. Öncelikle kullanıcıların sisteme üye olmaları gerekmektedir. Kullanıcı adı ve şifre ile üye girişi yapan kitapseverler, Yazma kitaplar, kütüphaneler, kataloglara buradan ulaşabilmektedir.
T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Milli Kütüphane Başkanlığı Milli Kütüphane’nin resmi internet sitesindeki “Milli Kütüphane Katalog Tarama” sayfasına üye girişi yaparak aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz. “Milli Kütüphane Katalog Taraması” yapmak için sayfada Alfabetik Arama, Kelime Arama, Gelişmiş Arama, Materyal Türünde Arama ve Çok Tabanlı Arama yapma seçenekleri bulunuyor. Bu seçeneklerden birisini seçerek, ya da “Milli Kütüphane Katalog Taraması” ekranına kelime ya da deyim yazılarak da arama yapılabilmektedir..Arama yaparken Türk alfabesi harfleriyle yazar adı, eser adı, koleksiyon, yazı türü, konu, telif tarihi gibi bilgileri girerek aramanızı başlatabilirsiniz. Milli Kütüphane Katalog Taraması için tıklayınız.


Bir önceki yazımız olan Evde Kibrit Paketleme Yaparak Para Kazanma başlıklı makalemizde Ek iş 2014, ek iş imkanları ve ek iş yapmak istiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ