OGES Sonuçlarını SMS ile Öğrenin!

OGES Sonuçlarını SMS ile Öğrenin!

Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGES) sonuçlarını artık SMS ile öğrenmek mümkün.çünkü Turkcell ve MEB Mobil Bilgi Servisi için iş birliği yaptı.

Öğrenci ve veliler, OGES sonuçlarını cep telefonlarına gelen SMS’ler sayesinde kolaylıkla takip edebilecek.
Milli Eğitim Bakanlığı OGES Mobil Bilgi Servisi’ne kayıt olanlar; yerleştirme sonuçları ile beraber, tercih süresi bilgileri, ek tercih süresi bilgilendirmesi, tercih başvurusunun onaylanmasına dair bilgilendirme, yedek sırası geldiğinde uyarı mesajı, kazandığınız okuldaki kayıt durumu bilgileri, cebe gelen SMS ile öğrenilebilecek.
dirilecek.

Nasıl kayıt olacaksınız?

MEB OGES Mobil Bilgi Servisi’ne mesajların gönderilmesini istediğiniz cep telefonu numarasını kaydettirmek gerekiyor. Servise web’den ya da cep telefonundan kayıt yaptırabilirsiniz.

Web’den kayıt için, cep telefonunuzu oges.meb.gov.tr ya da https://e-okul.meb.gov.tr/ adreslerinden kaydedip, gönderilecek bilgilendirme mesajını onaylamanız gerekiyor.

OGES Mobil Bilgi Servisi’ne cep telefonundan da kayıt olabiliyorsunuz. Bunun için, OGES boşluk ÖĞRENCİ TCKİMLİK NO yazıp 8383’e göndermeniz yeterli. (Örn: OGES 12345678900)

Sisteme kayıt olduktan sonra istediğiniz zaman sorgulama yapabiliyor ve öğrencinin son yedek, asil, ya da kayıt durumu hakkında bilgi alabiliyorsunuz. Bunun için yine OGES boşluk ÖĞRENCİ TCKİMLİK NO yazıp 8383’e göndermeniz yeterli.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ