Öğretmen Kadroları Ne Zaman Belli Oluyor?

Öğretmen Kadroları Ne Zaman Belli Oluyor?

Öğretmen atamalarıOkulların açılmasına bir aydan az bir zaman kaldı. Yeni öğretim yılı ile ilgili çalışmalar sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) okulların açılmasına kısa bir süre kala öğretmen kadrolarının ne zaman açıklayacağı merak ediliyor. Öğretmenler bir an önce yeni görev yerlerini öğrenmek istiyor.

MEB, 2013- 2014 eğitim öğretim yılında 40 bin öğretmen alınacağı açıkladı. Kadroların eylülün ilk haftalarında duyurulacağı öğrenildi.

Henüz netleşmeyen branş kadrolarının açıklanmasından sonra eylül ayının 10’una kadar atamaların yapılacağı öngörüldü.

MEB yetkilileri öğretmen atama işlemlerini okulların açılmasından önce yapılması için çalışmalarını hızlandırdıklarını açıkladılar.

Öğretmen atamalarında tercih ve puan üstünlüğü dikkate alınacak. Atanan öğretmenlerin kararnameleri dijital ortamda İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilecek.

Kadrolar Belli Değil

MEB, internet sitesinde 40 bin öğretmen ataması için başvuru kılavuzunu yayımlayacak. İl ve ilçelerden bakanlığa gelecek talebe göre Türkçe, matematik, sınıf öğretmenliği, fen ve teknoloji öğretmenliği, rehber öğretmenliği, din kültürü ve ahlak bilgisi ve diğer branşlar için alınacak öğretmen kadroları belli olacak.

2013- 2014 eğitim öğretim yılı 16 Eylül’de başlayacak.


Bir önceki yazımız olan Hastane ve postanede Kürtçe! başlıklı makalemizde çözüm süreci, etnik ayrımcılık ve kürt memur alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ