Öğretmenlere Ek Gelir Fırsatı

Öğretmenlere Ek Gelir Fırsatı

Milli Eğitim Bakanlığından öğretmenleri mutlu edecek bir haber geldi. Haberin detaylarına göre öğretmenler ek gelir imkanına kavuşuyor.

Talim Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emin Karip ve Talim Terbiye Kurulu Üyesi Hüseyin Şirin, TRT Haber’de konuk oldukları programda öğretmenlere bir müjde verdi.

Öğretmenlere Ek Gelir İmkanı

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu, öğretmenlere ek gelir elde etmelerini sağlayacak bir çalışma başlattı.

Yeni çalışma kapsamında öğretmenler kitap incelemesi yaparak ek ücret alabilecekler. Bakanlık eğitimin kalitesini geliştirmeyi amaçlayan çalışmaları kapsamında, dünya standartlarında ders kitapları ve diğer eğitim araçlarının sağlanması için yeni bir ders kitapları ve diğer eğitim araçları inceleme ve değerlendirme süreci başlatmıştır. Ders kitaplarının ve diğer eğitim araçlarının kalitesinin geliştirilmesi, her çocuğun kaliteli eğitime erişim hakkının güvence altına alınması açısından önemlidir. Ders kitapları ve diğer eğitim araçlarının incelenmesi ve değerlendirilmesi sürecinde görev almak isteyen öğretmenler ve öğretim elemanları, TT-BS veri tabanına http://e-mufredat.meb.gov.tr/ adresinden erişerek on-line olarak kayıt yaptırabilirler.

Başvurular için Talim Terbiye Kurulu’nun internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz. 

http://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2012_10/10111353_10102012_80_cizelge.pdf

Yukarıda belirtilen şartları taşıyan öğretmenler ve öğretim elemanları öğrencilerimize daha kaliteli ders kitapları ve diğer eğitim araçları sunulmasına katkı sağlamak amacıyla TT-BS’ye kayıt yaptırmaya davet ediyoruz.

Şubat’ta Atama Yapılmayacak 

Kurul Başkanı Karip, katıldığı programda kadro normlarında doluluk oranın yüzde 85 civarında olduğunu ve Şubat ayında öğretmen ataması yapılmayacağını belirtti. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ