SBS ve PYBS Kılavuzunda Yeni Düzenleme

SBS ve PYBS Kılavuzunda Yeni Düzenleme

SBS ve PYBS Kılavuzunda Yeni Düzenleme2013 Seviye Belirleme Sınavı SBS 8 Haziran 2013 Cumartesi günü yapılacak. Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavının da 8. sınıf için olanı 8 Haziran 2013 tarihinde yapılacak. 5- 6- 7- 8- 9- 10- ve 11. sınıf için olan PYBS ise 9 Haziran 2013 tarihinde yapılacak.

Sınava hazırlanma telaşında olan öğrenciler, kılavuzda yapılan yeni bir değişiklik ile karşılaştılar. Milli Eğitim Bakanlığı 2013 Seviye Belirleme Sınavı Başvuru Kılavuzu ve 2013 Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Kılavuzunda bazı düzeltmeler yaptı. Yeni kılavuz son haliyle www.meb.gov.tr adresinde yayımlanmıştır.

2013 Seviye Belirleme Sınavı Başvuru Kılavuzu ve 2013 Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Kılavuzunda bazı düzeltmeler yapılmış olup kılavuz son haliyle www.meb.gov.tr adresinde yayımlanmıştır. Sınava katılacak öğrencilerin ve velilerinin kılavuzdaki değişikliklere göz atmalarında yarar var.

Öğrencilerin herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için bu düzeltmeler dikkate alınarak okullara bilgi verilmesi uygun olacaktır.

SBS ve PYBS kılavuzlarında neler değişti?

2828 nolu Kanun ismi düzeltilmiştir.

Derslere göre soru dağılımları düzeltilmiştir.

Vatandaşlık ve Demokrasi Eğitimi ders ismi düzeltilmiştir.

Orta öğretime Başarı Puanı bölümüne formül eklenmiştir.

Ek puan bölümü 2011 Şubat/2641 sayılı Tebliğler Dergisine göre düzenlenmiştir.”

GENELGE İÇİN TIKLAYINIZ!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ