Sınav Görevlisi Belirleme ve Atama İlkeleri

Sınav Görevlisi Belirleme ve Atama İlkeleri

Sınav Görevlisi Belirleme ve Atama İlkeleriÖSYM tarafından düzenlenen LYS’lerde Sınav Görevlisi olmak isteyenler için başvuru süresi başladı. Sınav görevlisi olmak isteyenler Görevli İşlemleri Sistemi (GİS) üzerinden online başvuru yapabilecekler. LYS’lerde Bina Sınav Sorumlusu, Bina Sınav SorumluYardımcısı, Salon Başkanı ve Gözetmen olarak görev almak isteyenlerin başvuru süreleri ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Peki kimler sınav görevlisi olabilir? Sınav görevlisi olma kriterleri nelerdir?

ÖSYM ÖSYM Sınav Görevlilerini Belirleme Atama Ve Ücret Ödeme İlkelerini duyurdu. Bu duyuruyu okuyarak uygun şartları taşıyanlar GİS ile başvuru yapabilir. Kamu görevlileri, öğretmenler sınav görevlisi olmak için başvuru yapabiliyor. ÖSYM 2011 yılında itibaren sınavlarda görev yapan görevlilerin bilgilerini elektronik ortamda saklıyor. Bugüne dek 520.000 sınav görevlisinin bilgileri, sınavlarda görevlendirilmek üzere elektronik ortamda bulunduruluyor.

Sınav Görevlisi Belirleme ve Atama İlkelerine buradan ulaşabilirsiniz. 


Bir önceki yazımız olan 40 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak? başlıklı makalemizde 2012 KPSS sonuçları, 40 bin öğretmen ataması ve milli eğitim bakanlığı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ