Sınıf Öğretmeninin Net Maaşı Ne Kadar?

Sınıf Öğretmeninin Net Maaşı Ne Kadar?

ek ders ücreti ne kadar? Kadrolu öğretmenin maaşı ne kadar? Sözleşmeli öğretmenin maaşı ne kadarSınıf öğretmenleri ne kadar net maaş alıyor? Sınıf öğretmenlerinin ek ders ücreti ne kadar? Kadrolu öğretmenin maaşı ne kadar? Sözleşmeli öğretmenin maaşı ne kadar?

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, tüm bu soruların yanıtlarını verdi. Meclis Genel Kurulunda soru önergelerini cevaplayan Dinçer’e, Milletvekili Işık öğretmen maaşları hakkında soru sordu. Ömer Dinçer soru üzerine, sınıf öğretenin net maaşının 1.769 lira olduğunu açıkladı. Bakan Dinçer açıklamasında, sınıf öğretmenlerinin ortalama ayda 66 saat ek derse girdiklerini belirti.

İşte Bakanın Konuşmasının İlgili Bölümü 

“Sayın Işık’ın (6/223) esas numaralı soru önergesi: 632 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 62.103 sözleşmeli öğretmen kadroya geçirilmiştir ancak askerlik, doğum, aylıksız izinde olan sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilme işlemleri devam etmektedir. 01.10.2012 tarihi itibarıyla Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında 8 sözleşmeli öğretmen görev yapmaktadır. Diğer taraftan, sözleşmeli ve kadrolu öğretmenler arasında sosyal haklar yönünden herhangi bir fark bulunmamaktadır. Ayrıca, 19.11.2012 tarihi itibarıyla derecesi 9/1 olan kadrolu bir sınıf öğretmeninin net maaşı 1.769,19 TL’dir. Sözleşmeli öğretmenin net maaşı ise 1.661,16 TL‘dir. Bu öğretmenler maaşlarına ilave olarak aylık ortalama 66 saat ek ders ücreti karşılığı olarak 557,89 TL almaktadırlar. Bu çerçevede, kadrolu bir sınıf öğretmeni toplamda 2.327 TL, sözleşmeli öğretmen ise 2.219 TL ücret almaktadır.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ