TED Ankara Koleji Sınavı ve Başvuru Şartları

TED Ankara Koleji Sınavı ve Başvuru Şartları

ted_ankara_logoTürkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından olan TED kolejleri çağdaş eğitimin adresi olarak tercih ediliyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün 1925 yılında eğitimin önemini anlatarak özel kişi, kuruluşları eğitime katkı yapmaya çağıran konuşmasının ardında, ”Türk Maarif Cemiyeti’‘ tarafından kurulmuş bir kurumdur. Anaokulundan başlamak üzere ilkokul, ortaokul ve lise kısımları bulunan okulun öğrencileri her zaman ayrıcalıklı üniversitelere yerleşmektedir. TED Ankara Koleji, 6000 öğrencisi, 700 öğretmeni ve çalışanı, yaklaşık 30.000 mezunu ve velileriyle sürekli büyük bir ailedir. Bu aileye katılmak çocuklarını burada okutmak isteyen aileler ve bu okulda eğitim görmek isteyen öğrenciler için sınav tarihi açıklandı. Öğrencilerini kendi bünyelerinde düzenlediği sınavla belirleyen kolejde 2014 -2015 Eğitim yılı için sınav düzenleniyor.

TED Ankara Koleji Sınavı ve Başvuru Koşullarını Açıklandı

TED Ankara Koleji Vakfı özel ilkokulu ve ortaokulu 2, 3, 4, 5 ve 6. Sınıflarına seçme sınavı ile öğrenci alınacağını duyurdu.

TED Ankara Koleji Sınav Tarihi

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı TED Ankara Koleji Vakfı Özel İlkokulu ve Ortaokulu

2, 3, 4, 5 ve 6. Sınıf Öğrenci Seçme Sınavı

SINAV BAŞVURUSU

Aday kayıtları 28 Nisan-23 Mayıs 2014 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru yapmak isteyen aday velilerin 21 Nisan 2014 tarihinden itibaren http://www.tedankara.k12.tr internet adresinde yer alacak aday başvuru formunu doldurup kayıt yaptıracakları gün ve saati belirleyerek elektronik ortamda randevu almaları gerekmektedir.

SINAV YERİ

TED Ankara Koleji Vakfı Özel İlkokulu ve Ortaokulu

SINAV TARİHİ, GÜNÜ VE SAATİ

08 Haziran 2014 Pazar

4, 5, 6. Sınıflar Saat: 10.00

2 ve 3. Sınıflar Saat: 14.00

e-KILAVUZ YAYIMI

2, 3, 4, 5 ve 6. Sınıflar e-Kılavuzu 21 Nisan 2014 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve http://www.tedankara.k12.tr adreslerinden yayımlanacaktır.

Başvuru ile ilgili işlemleriniz e-başvuru kılavuzunda belirtilen hükümler doğrultusunda yapılacağı için e-başvuru kılavuzunu dikkatlice incelemeniz önerilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ