TED, Tam Eğitim Bursu Sınavı Sonuçları Açıklandı!

TED, Tam Eğitim Bursu Sınavı Sonuçları Açıklandı!

TED, Tam Eğitim Bursu Sınavı Sonuçları Açıklandı!  Türk Eğitim Derneği, TED “Tam Eğitim Bursu Sınavı” Sonuçları Açıklandı.

Atatürk kurduğu Türk Eğitim Derneği her yıl başarılı öğrencilere burs vermeye devam ediyor. Binlerce öğrenciyi karşılıksız verdiği burslarla okutan kurumun düzenlediği sınav büyük ilgi görüyor. TED’in “10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” kampanyası adı altında burs almak isteyen öğrenciler sınav katılmışlardı sınav sonuçlarına göre burs almaya hak kazanan öğrenciler belirlendi. TED’in düzenlediği Tam Eğitim Bursu sınavı sonuçları belli oldu.

Türkiye genelinde 6 Nisan 2013 tarihinde yapılan sınava bu yıl bir önceki yıla göre önemli sayıda artışla toplam 14.235 öğrenci katıldı. Sınav sonuçları, Türk Eğitim Derneği’nin http://bursbasvuru.ted.org.tr/sonuc.aspx internet adresinde duyuruldu.

TED, Tam Eğitim Bursu Sınavı Türkiye çapında 48 sınav merkezinde 1044 salonda yapıldı. Öğrenciler burs kazanabilmek için 2 saat ter döktü. Türk Eğitim Derneği Tam Eğitim Bursu Sınavı’na en çok 5. sınıf öğrencileri katıldı. 500 tam puan üzerinden değerlendirme yapılanı sınavda, 500 tam puan alan öğrenci olmadı.

Türk Eğitim Derneği burs verdiği öğrencilere sadece maddi destek vermekle kalmayıp, üniversite sonuna kadar tüm eğitim masraflarını karşılıyor. Başarıları devam eden öğrenciler üniversite eğitiminin sonuna kadar sürekli burs alabiliyor. Eğitim hayatı boyunca yakından takip edilen öğrencilerin gelişimleri uzmanlar aracılığıyla takip ediliyor. Barınmadan servise, kıyafetten cep harçlığına kadar tüm ihtiyaçları karşılanıyor. Bu şartlardan yararlanmak isteyen öğrenciler Bu bursu alabilmek için yarışıyorlar. Türk Eğitim Derneği Tam Eğitim Bursu’nu almaya hak kazanan öğrenciler, Dernek tarafından ülke genelinde açılmış olan 25 okuldan birinde okuma şansı elde edecek. Dernek böylece maddi olanakları yetersiz başarılı öğrencilere iyi bir gelecek sunmak için elinden geleni yapıyor.

TED Okulları Cumhuriyet ilke ve prensipleri doğrultusunda, laik, demokrat, özgür düşünce yapısında, yaratıcı, paylaşımcı ve mutlu bireyler yetiştirmeyi hedefiyle her yıl çıkardığı birincilerle büyük başarılara imza atıyor.

Bu yıl burs alacak öğrenciler evlerinde ziyaret edilerek mülakata tabi tutulacak.

Türk Eğitim Derneği Tam Eğitim Bursu sınav sonuçlarını Tc Kimlik numaraları ile buradan öğrenebilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. tet dedi ki:

  ne zaman acıklanacak 2015

 2. Baba dedi ki:

  Evet 2015 sonuclari ne zaman yayinlanacak ??? (cevap lutfen)

 3. osman dedi ki:

  sınav sonuçlarını öğrenmek istiyorum

  1. nisa dedi ki:

   bende öğrenmek istiyorum

 4. nisa dedi ki:

  ne zaman sınavı olduk ne zaman açıklayacaklar 2ay geçti resmen hatta 2aydan fazla okunsun artık

 5. Ömer dedi ki:

  sınavı kazandığımızı ya da kaybettiğimizi nerden öğrenebiliriz lütfen yardımcı olun!!(2016)

 6. OZO dedi ki:

  2017 yi açıklayın lütfen TED, Tam Eğitim Bursu Sınavı Sonuçları

BİR YORUM YAZ