Temel Eğitim Genel Müdürü: Sınıf Öğretmeni atama sayısı azalacak!

Temel Eğitim Genel Müdürü: Sınıf Öğretmeni atama sayısı azalacak!

1972 Kahramanmaraş Afşin’de doğumlu Funda Kocabıyık 14 Şubat 2011’de MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürü ve 28 Ocak 2012 tarihinde ise MEB Teşkilat Kanunu’nun değişmesi ile kurulan Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne Genel Müdür olarak atandı. Öğretmen atamaları ile ilgili bilgi veren Kocabıyık sınıf öğretmenlerini üzecek bir haber verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık, 40 bin öğretmen atamasında Sınıf öğretmeni atamasının daha az olacağı bilgisini verdi. Ancak branş öğretmeni atamasında artış olacağını dile getirdi. Kocabıyık “MEB olarak elimizdeki kaynakları kullanacağız. Seçmeli derslerle ilgili olarak 10 gün öncesinden öğrenciden dilekçe alacağız. Öğrencinin isteği doğrultusunda bir program yapacağız. Ona göre de öğretmen atamaları gerçekleşecek.”dedi.

Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık 4+4+4 eğitim sistemi ile ilgili de “ Biz çocuklarımızın faydasını düşünüyoruz. Biraz sükunet tavsiye ediyorum. Her şey kontrol altında. Çocuklar yaş aralıklarına göre okul idareleri tarafından sınıflara ayrılacaklar. Elektrik faturası su faturası istemek söz konusu değil”dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ