Temmuzda 40 bin öğretmen alınacak

Temmuzda 40 bin öğretmen alınacak

agustosta-40-bin-ogretmen-atanacak-1Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Temmuzda 40 bin personel alacağız

Avcı atama bekleyen öğretmenlere müjde verdi. Avcı, Temmuz ayında 40 bin öğretmen atayacaklarını söyledi.

Bakan Avcı, Bilecik’te yaptığı konuşmada öğretmenleri sevindiren açıklamalarda bulundu.

Avcı, “Biz göreve geldiğimizde 425 bin öğretmen vardı. Şu anda ise 812 bin öğretmenimiz var. Temmuz ayı içerisinde ise 40 bin öğretmen daha alacağız. Hızla eksiklerimizi gidereceğiz. Uzun yıllardır konuşulan ve velilerimizi maddi anlamda zorlayan, çocuklarımızı gününü gecesini birbirine karıştıran bu dershane külfetinden kurtaracağız. Dershaneleri özel okula dönüştürüyoruz. Milli Eğitim’in okulları yetersiz, çocukların takviyeye ihtiyacı var. O yüzden dershaneye gönderiyoruz. Eğer gerçekten sizin milli eğitimin okullarından daha iyi eğitim verme kabiliyetiniz varsa, buyurun okul açın diyoruz. Okul açın, biz size arsa tahsis edelim, bina tahsis edelim, kredi kolaylığı verelim. Buralarda çalışan eğitmenleri Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevlendirelim. Ben bir zamanlar rahmetli Turgut Özal’ın Milli Eğitim danışmanlığını yaptım. 12’nci Milli Eğitim şurasındaki konuşmasında önümüzdeki yıllarda Türkiye’de okullarda 1 milyon bilgisayar olacak dedi. Fakat ömrü yetmedi. Onun o zaman yapamadığı bu projeyi biz iktidara gelince daha fazlası ile yaptık” 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı‘nın Bilecik’te seçim bürosunun açılışında yaptığı bu konuşmalar binlerce öğretmene yeni umut oldu.


Bir önceki yazımız olan Hastane ve postanede Kürtçe! başlıklı makalemizde çözüm süreci, etnik ayrımcılık ve kürt memur alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ