Veli Bilgilendirme Sistemine nasıl giriş yapılır?

Veli Bilgilendirme Sistemine nasıl giriş yapılır?

İnternetin hayatın her alanında getirdiği kolaylıklar en çok eğitim sisteminde kullanılmaya başladı. İnternetten yapılan birçok işlemler nedeniyle öğretmenlerin ve ailelerin işleri daha da kolaylaştı. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) uygulaması ile eğitimde büyük kolaylıklar yaşanmaya başladı. Artık veliler okula gitmeden öğrencilerin notuna, devamsızlık bilgilerine tek tıkla ulaşmaya başladılar. E-okul sisteminden öğrencilerde notlarını, sınav takvimini internet üzerinden daha kolay bir şekilde takip etmeye başladı. Veli bilgilendirme sisteminden ilkokul, ortaokul ve lisede öğrenim gören öğrenciler yararlanabiliyor. Peki bu sistemi ilk kez kullanacakların merak ettiği soruların yanıtlarını derledik.E Okul Veli Bilgilendirme Sistemine nasıl giriş yapılır?

İnternetten Veli Bilgilendirme Sistemine nasıl giriş yapılır?

E-Okul VBS, 8 yıldan beri eğitim sisteminde kolaylık sağlıyor. Sürekli güncellenerek öğrenci ve velilerinin işine yarayan sistemi internetin olduğu her yerde kullanmak mümkün. Artık cep telefonundan da e-okul sistemine giriş yapılabiliyor. Kullanması çok kolay olan VBS öğrenci ile ilgili merak edilen bilgilere ulaşılabiliyor. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine girebilmek için aşağıdaki yollar takip edilir.

E-Okul’a Nasıl Girilir?

E-Okul VBS Giriş İçin Tıklayınız

İnternetten Veli Bilgilendirme Sistemine giriş yapmak için öncelikle yukarıdaki bağlantıya giriş yapınız.

-Açılan sayfada “Öğrenci T.C. Kimlik No” ve “Öğrenci Okul No” alanlarını doldurup yandaki kutuda yazan rakamları sağ taraftaki boş alana giriniz.

-Yeni sayfada her adımda farklı sorularla karşılaşırsınız. Öğrencinin kimlik bilgilerini doğrulamak için bu sorulara doğru ve eksiksiz yanıt verdikten sonra öğrencinin fotoğrafını seçip, alt kısımda yer alan “Tamam” butonuna tıklayınız.

-Son olarak açılan sayfanın sol tarafında öğrenciye bilgileri içeren konu başlıkları yer alacaktır. Öğrenmek istediğiniz bilginin üzerine tıklayınız.

E-Okuldan hangi sorgulamalar yapılır?

-Devamsızlık Bilgisi

-Not Bilgisi

-Haftalık Ders Programı

-Sınav Tarihleri

-Öğrenciye okul tarafından verilen belgeler (Takdirname Belgesi, Teşekkür Belgesi, Onur Belgesi)

-Öğrencinin yıl sonu notları

-Sorumluluk\Ortalama Yükseltme Puanları

-Nakil Durumu

-Anadolu Meslek Programı Yerleştirme Sonuçları

-Anadolu Teknik Programı Yerleştirme Sonuçları

-Pansiyon zaman çizelgesi

-Pansiyon yemek menüsü

-Pansiyon devamsızlık bilgileri

-Pansiyon izin bilgileri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ