Velisine Öğrencinin Durumu SMS ile Bildirilecek

Velisine Öğrencinin Durumu SMS ile Bildirilecek

Servise kayıt olan velilere SMS ile çocuklarınınkayıt durumları bildirilecek. Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGES) Mobil Bilgilendirme Servisi bu hizmeti 1TL karşılığında isteyen velilere veriyor.

2012 yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birini asil olarak yerleştirilenöğrencilerin kayıt dönemi 31 Ağustos’ta sona erdi. 3 Eylül’de de boş kontenjanlar ilan edildi. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verildi.

Öğrencilerin “Sınav Sonuç Belgesi”nde asil kazandığı okul ile yedek kazandığı okullar ve yedek sırası yer aldı. Veliler e-okul.meb.gov.tr/ adresindeki “Veli Bilgilendirme Sistemi“ne kayıt olarak sürekli olarak bilgilendirilecek Ayrıca bu yıl yeni başlayan uygulamayla yerleştirme sonuçları ile ilgili tüm gelişmeler, SMS ile bilgi almak isteyen velilere OGES Mobil Bilgilendirme Servisi ile bilgi verilecek. Servise kayıt olan veliler aşağıdaki konulardan anında haberdar edilecek. Girilen sınavla ilgili tercih süresi bilgisi, ek tercih süresi bilgilendirme, yapılan tercih başvurusunun okul müdürlüğünce onaylandığına dair bilgilendirme, yerleştirme sonuçları, yedek sırası geldiğinde uyarı mesajı, kazanılan okuldaki kayıt durumu bilgilerine SMS ile anında mesaj çekilecek.

Nasıl kayıt olunur?
İster internet üzerinden ister cep telefonlarından OGES boşluk ÖĞRENCİ TCKN’sini yazıp 8383’e göndererek servise kayıt yaptırılıyor. Kayıt yaptıranlar da OGES Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yerleştirme sonuçlarını SMS ile alabilecek. Öğrenci hakkında oluşan her yeni bilgi otomatik olarak SMS ile bildirilecek. Bilgilendirmeler için

hizmetbedeli ise 1 TL olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ