Yan alanı olmayan sınıf öğretmenleri Teknoloji Tasarım alanını seçemiyor

Yan alanı olmayan sınıf öğretmenleri Teknoloji Tasarım alanını seçemiyor

2012- 2013 yılı için ders zili çaldı. 17 milyon öğrenci ve 800 bin öğretmen için bugün yeni eğitim- öğretim yılına başladı. Ama öğretmenlerin eş durumu, özür sorunları hala çözülemedi. Norm kadro fazlası öğretmeler, atama bekleyen öğretmenler, özür grubu tayinlerinde istediği ile-ilçeye atanamayan öğretmenler yeni öğretim yılına sitemli girdiler. Eş durumundan dolayı ataması yapılmayan öğretmenlerin mağduriyetleri henüz giderilmedi. Özür durumunda yan alanı olmayan sınıf öğretmenleri Teknoloji Tasarım alanını seçemiyor.
Özür Durumundan Yer Değişikliği Yapılamayan Öğretmenlerin Yer Değişiklikleri ilanının 1. maddesinde;“1- Talim ve Terbiye Kurulunun 07.07.2009 tarihli ve 80 sayılı Kararı ile 12.09.2012 tarihli ve 5110 sayılı mütalaası doğrultusunda sınıf öğretmenleri;

a- Yüksek öğrenimleri diğer alanlara atanmaya kaynak teşkil edenler öğrenimlerine göre atanabilecekleri alana veya diplomalarında yan alan yazılı olanlar bu alana ya da öğretmen yetiştiren iki yıllık yükseköğretim kurumu mezunu olanlar lisans tamamladıkları alana,

b- Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği veya Teknoloji ve Tasarım alanına alan değişikliği suretiyle özür durumundan yer değiştirmek üzere başvurabileceklerdir.” açıklamaları bulunmaktadır.

Bu açıklamalara rağmen mezun oldukları yükseköğretim programı itibarıyla yan alanı olmayan sınıf öğretmenlerine sadece Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği seçeneği sunuluyor.

Bu öğretmenler Teknoloji ve Tasarım alanını seçemiyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ