Yarın hangi illerde okullar tatil!

Yarın hangi illerde okullar tatil!

13-aralik-kar-tatili-olan-iller-1Yurt genelinde olumsuz hava koşulları hüküm sürmeye devam ediyor. Kar yağışının etkisinin yoğun olduğu il ve ilçelerde kar tatili haberleri gelmeye devam ediliyor. Etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle hafta başından beri bazı il ve ilçelerde eğitime ara verildi. Kar yağışı, don ve buz nedeniyle ulaşımın aksaması nedeniyle yarında özellikle yurdun doğu bölgelerindeki illerde okullar yine tatil edildi. Okulların yarın da tatil edildiği il ve ilçeler açıklanmaya başlandı.

Okulların yarın da tatil olduğu iller

AMASYA – İHA Amasya Valiliği Basın ve Halklaİlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Yoğun kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde ilk ve orta dereceli okullar tatil edilmiştir” denildi.

BATMAN (AA) – İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince Batman merkez, merkeze bağlı köy ve mezralarda ile Batman’a bağlı 5 İlçede ki tüm Okul öncesi, İlkokul, Ortaokul ve Liseler olumsuz hava koşulları nedeniyle 13.12.2013 ( Cuma Günü ) tatil edildi.  İlimizde hüküm sürmekte olan yoğun kar yağışı ve buna bağlı olarak ulaşım şartları nedeniyle 13.12.2013 tarihinde ( CumaGünü ) Kurum ve Kuruluşlarımızda görev yapanHamile ve Engelli personel idari izinli sayılacaktır.

BİNGÖL – CHA Bingöl’de etkili olan kar yağışınedeni ile okullar 1 gün tatil edildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Merkez ilçeye bağlı tüm resmi ve özel; okul öncesi,ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında 13 Aralık 2013 tarihinde 1 gün ara verilmiştir.” denildi.

DİYARBAKIR (AA) – Diyarbakır’da etkisini sürdüren kar nedeniyle okulların yarın da tatil edilmesi kararlaştırıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı 17 ilçedeki ilk, orta ve lise düzeyindeki eğitim kurumlarının 13 Aralık 2013 Cuma günü tatil edildiği bildirildi.

Açıklamada, hamile ve engelli kamu personelinin yarın da idari izinli sayılacağı belirtildi.

DÜZCE (AA) – Düzce’de yoğun kar yağışı nedeniyle il ve ilçelerdeki tüm okullarda eğitime iki gün araverildi.

Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde iki gündür aralıksız devam eden kar yağışının, kent genelinde günlük hayatı olumsuz yönde etkilediği, yağışın bugün ve yarın da devam edeceği belirtildi.

Açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il geneli ve tüm ilçelerdeki okullarda bugün ve yarın eğitime ara verildiği kaydedildi.

ELAZIĞ (AA) – Elazığ’ın Sivrice ilçesinde de olumsuz hava koşulları dolayısıyla eğitime yarın ara verilmesikararlaştırıldı.

İlçe Hıfzısıhha Kurulunun, 2 gündür devam eden etkili kar yağışı nedeniyle aldığı karar doğrultusunda, tümokullarda yarın eğitime ara verileceği bildirildi.

GİRESUN – CHA Giresun’da 3 gündür aralıksız yağan yoğun kar nedeniyle ilk ve orta okullar ile liselerde eğitime ara verildi. Merkez ilçede ve Bulancak, Çanakçı, Doğanklent, Espiye, Eynesil, Görele, Güce, Keşap merkez, Piraziz, Bulancak, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Espiye, Eynesil, Görele, Güce, Keşap, Piraziz, Tirebolu ve Yağlıdere ilçelerinde okullar yarın da tatil edildi.

Kar yağışının etkili olmadığı Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar’daki okullarda yarın eğitim öğretim devam edilecek. Ayrıca yoğun kar yağışından dolayı okulların tatil olduğu başta merkez ve ilçelerde kamudaçalışan engelli memurlar yarın da idari izinli sayılacak.

KARS (CHN) –Kars’ta gün içerisinde aralıklarla devam eden ve akşam saatlerinde şiddetini artıran kar ve tipi dolayısıyla eğitime 1 gün ara verildi.

Kars Valiliğinden yapılan açıklamada, il merkezine bağlı Kucuk Yusuf, Kocabahçe, Verimli, Esenyazı ve Aslanizi köyleriyle Kağızman ile Sarıkamış ilçe genelinde eğitime kar ve tipi dolayısıya 1 gün ara verildiğiduyuruldu.

MARDİN (AA) – Mardin’de dün başlayan ve bugün de aralıksız süren kar nedeniyle Mardin’de okullar yarın da tatil edildi.

İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince Mardin merkez ile bağlı Derik, Kızıltepe, Midyat, Nusaybin ve Mazıdağı ilçelerindeki tüm okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseler olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın da kapalı olacak.

Öte yandan Mardin-Diyarbakır karayolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı. Uzun araç kuyruğunun oluştuğu karayolunda sürücüler yolun açılmasını bekliyor.

SAMSUN – İHA Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Samsun’da okulların 13 Aralık Cuma günü de tatil edildiğini açıkladı.

Vali Aksoy, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Samsun Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden aldığımız son hava tahminleri çerçevesinde okullarla ilgili yeniden değerlendirme yaptık. 13Aralık 2013 Cuma günü Samsun il genelinde ilkokul, ortaokul ve liselerimiz tatil edilmiştir” dedi.

TOKAT (AA) – Tokat’ın Niksar ve Erbaa ilçeleriyle, Tunceli’nin Pülümür ve Elazığ’ın Sivrice ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tokat ve ilçelerinde kar yağışının etkili olduğunu belirterek, “İlçelerde eğitime ara verilip verilmeyeceğine hava şartlarını göz önüne alarak kaymakamlarımız karar veriyor. Niksar ve Erbaa ilçelerimizde kötü hava koşulları nedeniyle eğitimeyarın ara verilmesi kararlaştırıldı” dedi.

TRABZON (AA) – Trabzon’da etkili olan kar yağışı sebebiyle, il merkezi ve Akçaabat ilçesi hariç, ilçe, belde ve köylerdeki bazı okullarda yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, önceki günden beri kentte etkili olan kar yağışı ve buzlanma dolayısıyla, 13 Aralık Cuma günü, merkeze bağlı belde ve köyler ile Düzköy, Hayrat, Beşikdüzü, Tonya, Şalpazarı, Sürmene, Dernekpazarı, Vakfıkebir, Of, Köprübaşı, Çaykara ve Çarşıbaşı ilçelerindeki tüm ilk, orta ve lise düzeyindeki okullarda eğitime ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, Trabzon kent merkezi, Araklı, Yomra ve Arsin ilçe merkezleri dışındaki köy ve beldeler ile Maçka ilçesinde ise Esiroğlu ve Atasu beldelerindeki okulların tatil edildiği kaydedildi.

TUNCELİ (AA) – Tunceli’nin Pülümür ilçesinde de eğitime yarın ara verilecek. İlçe Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

Pülümür Kaymakamlığı İlçe Hıfzısıhha Kurul Kararı ile 13 Aralık 2013 Cuma günü ilçemiz genelinde bulunan bütün okullar bir gün süreyle tatil edilmiştir. İlçe Hıfzısıhha Kurulunun aldığı karar doğrultusunda,kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli kamu görevlilerine de 1 gün izin verilmiştir.

VAN – İHA Van’ın Erciş ilçesinde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün süre ile ara verildiğibildirildi.

İlçe merkezi ve köylerde sabah saatlerinden itibaren başlayan ve akşam saatlerine kadar aralıklarla sürenkar yağışı ve tipinin hayatı olumsuz etkilediği bildirildi. Kar yağışının ardından akşam saatlerinde toplanan İlçe Hıfzısıhha Kurulu, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilçe merkezi ve köylerdeki okullarda eğitime birgün ara verilmesini kararlaştırdı. İlçede eğitime pazartesi gününden itibaren devam edileceği kaydedildi

RİZE (AA) – Rize’de etkili kar yağışı nedeniyle il genelindeki okullarda yarın eğitime ara verileceği bildirildi.

Rize Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, iki gündür etkisini artırarak devam eden karyağışı nedeniyle il genelinde ilk, orta ve lise düzeyindeki okullarda eğitime 13 Aralık 2013 Cuma günü araverileceği belirtildi.

Açıklamada, yörede kar yağışının aralıklarla devam ettiği kaydedildi.

YOZGAT(AA) – Yozgat’ın Çekerek ve Akdağmadeni ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1gün ara verildi.

Çekerek ve Akdağmadeni Milli Eğitim Müdürlüklerinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı dolayısıyla merkezde, kasabalarda ve köylerdeki okulların bir gün tatil edildiği bildirildi.

Eğitime bir gün ara verildiği haberi iki ilçede de belediyeler tarafından anonslarla duyuruldu.

Muş merkez ve bağlı köylerde de okullar yarın tatil.

Ordu Akkuş’ta IMKB YIBO hariç tüm okullar tatil edildi. Iğdır’da da yarın eğitime ara verileceği bildirildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ