Yeni eğitim kurumlarına öğretmen atanacak

Yeni eğitim kurumlarına öğretmen atanacak

MEB Çeşitli illerde yeni açılan eğitim kurumlarına öğretmen ataması planlanıyor. MEB bu konuda valilikler gönderdiği e-posta ile açıklama yaptı. Açıklamadan öğretmenlerin MEB internet sitesi üzerinden kontenjan girişleri, MEBBİS Başvuru Modülünden ise başvuru detayları yer alıyor.

Yeni Açılan Eğitim Kurumlarına Öğretmen Atanması konulu Milli Eğitim Bakanlığı e-postası aşağıdadır, ilgililere duyurulur.

Sayın Yetkili; Bilindiği gibi, Norm kadro güncellemeleri 15 Kasım 2013 tarihinde tamamlanacaktır. Bu nedenle, yeni açılan eğitim kurumlarına öğretmen atamaları MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 42 nci maddesi kapsamında 15-30 Kasım 2013 tarihleri arasında Atama Modülü üzerinden Valiliklerce sonuçlandırılacaktır.

Bu kapsamda; İlinizdeki yeni açılan eğitim kurumlarına yapılması planlanan öğretmen atamaları aşağıdaki takvim çerçevesinde gerçekleştirilecektir.

1-18-19 Kasım 2013 tarihleri arasında İl Milli Eğitim Müdürlüklerince kontenjan girişleri http://kontenjan.meb.gov.tr adresinden yapılacaktır.

2-20-25 Kasım 2013 tarihleri arasında başvuru ve onaylar MEBBİS Başvuru Modülünden yapılacaktır.

3-26-29 Kasım 2013 tarihlerinde öğretmen ataması gerçekleştirilecektir.

Bilgi ve gereğini önemle rica ederim.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü


Bir önceki yazımız olan Hastane ve postanede Kürtçe! başlıklı makalemizde çözüm süreci, etnik ayrımcılık ve kürt memur alımı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ