Yurt dışında burslu eğitim fırsatı

Yurt dışında burslu eğitim fırsatı

Yurt dışında burslu eğitim fırsatıÜniversite tercih işlemleri başladı. Üniversite tercihi yapmak üzere olan adayların yabancı ülkelerdeki eğitim fırsatlarını da incelemelerini öneriyoruz. Yurt dışındaki bazı üniversitelerde burslu olarak eğitim alma fırsatları da değerlendirilebilir. Peki hangi yabancı ülkeler öğrencilerimize burslu eğitim fırsatı sunuyor. Detaylar haberimizde.

Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, hangi yabancı hükümetlerin özel burs verdiğini duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yabancı Hükümet Özel Bursları başlığı altında burs veren ülkeler ve detaylarını duyurdu. Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün internet sitesinin burslar bölümünde yayımlanan duyuruya göre, yabancı ülkeler tarafından verilen özel burslara öğrenciler, ilgili ülke veya üniversitenin şartlarına bağlı olarak başvuruda yapabilecek.

Eğitim sonrası denklik bilgileri konusunda bilgi almak isteyen adaylar Yüksek Öğretim Kurulundan (YÖK) bilgi alabilecek. Adayların bu konuda sorumluluğu kabul ettiklerini de belirtmekte yarar var.

Yurt dışında burslu okumak isteyen öğrenciler, Yunanistan, Meksika, Belçika, İsrail, Çin, Suudi Arabistan, Oman Sultanlığı bursu ve Fas hükümetlerinden lisans, yüksek lisans veya doktora programlarındaki burslardan yararlanabilecek.

Detaylar, “http://abdigm.meb.gov.tr/www/yabanci-hukumet-burslari/icerik/78” adresinden temin edilebilecek. Yabancı hükümetlerin özel burs şartlarını buradan inceleyebilirsiniz. 


Bir önceki yazımız olan 40 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak? başlıklı makalemizde 2012 KPSS sonuçları, 40 bin öğretmen ataması ve milli eğitim bakanlığı hakkında bilgiler verilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ