Yurtkur’un başvuru tarihleri açıklandı

Yurtkur’un başvuru tarihleri açıklandı

Yurt başvuru tarihleri açıklandı

YURTKUR‘un 2013- 2014 eğitim öğretim yılı için başvuru tarihleri belli oldu. Buna göre ara sınıf öğrencileri 4 Ağustos 2013’e kadar yurt başvurularını yapabilecekler. Ara sınıflarda okuyan öğrenciler Yurtkur’un internet sitesinden online başvuru yapabilecek.

Üniversite öğrencilerinin ekonomik koşullarda barınmasını sağlayan YURTKUR yeni dönem için başvuruları almaya başladı. Ancak üniversiteye yeni başlayanların durumu henüz netleşmediği için sadece ara sınıflar için başvurular alınmaya başladı. Kuruma ait yurtlarda kalmak isteyen üniversite öğrencileri için başvuru tarihleri belirlendi.

YURTKUR Genel Müdürü Prof. Dr. Recep Kaymakcan 2013-2014 öğretim yılı için yurtlarında kalmak isteyen öğrencilere yazılı açıklama ile başvuru tarihlerini duyurdu.

Kaymakcan’ın açıklamasında; halen bir yükseköğretim kurumuna devam eden ara sınıf (ön lisans, lisans ve yüksek lisans) öğrencilerinin yurtlara başvuruları 4 Ağustos 2013 tarihine kadar yapmaları gerektiği belirtiliyor.

Bu yıl üniversiteye başlayacak olan yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve öz yetenek, dikey ve yatay geçiş sınavı ile yükseköğretim programına başlayanların ise başvurularını 9-22 Eylül 2013 tarihleri arasında yapacaklar.

YURTKUR’un ”www.kyk.gov.tr’‘ internet adresinden başvurular online yapılabiliyor.

Kurum yurtlarında kaldıkları halde, yükseköğretim kurumundan normal süresinde mezun olmamış öğrencilerinin başvuruları da 9-22 Eylül 2013 tarihleri arasında yurt müdürlüklerince kabul edilecek.

2013-2014 öğretim yılında YURTKUR’a bağlı yurtlarda asıl listeden yurtlarda kalmaya hak kazanan öğrencilerin kayıtları 2-15 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ