2012 En Kullanışlı ve En iyi iPhone Oyunlar Listesi

2012 En Kullanışlı ve En iyi iPhone Oyunlar Listesi

2012 En Kullanışlı ve En iyi iPhone Oyunlar Listesi

2012 En Kullanışlı ve En iyi iPhone Oyunlar Listesi

2012 En Kullanışlı ve En iyi iPhone Oyunlar Listesi

En İyi iPhone Oyunları 2012
En İyi iPhone Oyunları fiyatları, boyutları ve Game Center desteği olup olmadığı belirtilmiştir.Boyutu, 20 MB ve üzeri olan uygulamaları 3G ile indiremezsiniz mutlaka Wi-Fi ağına bağlı olmanız gerekir.

Angry Birds

iPhone denince akla ilk gelen oyunlardan biri şüphesiz Angry Birds. iPhone’un ilk zamanlarından beri yer alan oyun, iPhone’la eşzamanlı olarak ünlendi. Şu sıralar milyon dolarlara sahip bir firmaya dönüşen Rovio, Angry Birds ile büyük işler başardı. Kızgın kuşları sapan ile fırlatıp domuzları yok etmeye çalıştığımız oyun, farklı zorlu engellere sahip bölümlerle dolu. Nedendir bilinmez ama Angry Birds’ün çok fena bağımlılık yaptığını söyleyebiliriz.

Fiyat: 0.99 dolar
Boyut: 12.6 MB
Game Center: Var

Paper Toss
Ofistesiniz, sıkıldınız ve ofisin klasik eğlencesi olan çöp kutusuna kağıtları top yapıp atmak istiyorsunuz. Şu an bunu yapmanız teknik olarak mümkün değilse size Paper Toss oyununu tavsiye ediyoruz. Farklı zorluk seviyelerinde amaç elimizdeki kağıdı çöp kutusuna sokmak. Bunun için de en azılı düşmanımız yanımızda bulunan vantilatör. Vantilatörün rüzgar şiddeti ve yönüne göre bir şekilde kağıdı atarak çöp kuvasına sokmaya çalışıyoruz. Bu oyunun da bağımlılık yarattığını söyleyebiliriz. Özellikle ard arda atış rekorunu kırmak bir hayli eğlenceli.

Fiyat: Bedava
Boyut: 18 MB
Game Center: Yok

Doodle Jump
İşleyişi oldukça basit olan ancak istediğiniz skora erişemedikçe sırf hırs yüzünden sürekli oynamaya çalışacağınız bir oyun Doodle Jump. Amaç, sürekli zıplayan uzaylı bir karakteri basamakların üstüne getirerek olabildiğince yukarı taşımak. Her bir yukarı adımda puan kazanıyoruz, kazandıkça da Game Center üzerinden arkadaşlarımıza üstünlüğümüz kanıtlıyoruz. Oyun içerisinde bizi yukarı hızlı taşıyacak araçlar ve bizi engelleyecek uzaylı yaratıklar da bulunuyor. Online modu da bulunan Doodle Jump, özellikle bir arkadaşınızla puan konusunda iddiaya girdiyseniz çok tehlikeli bir oyun.

Fiyat: 0.99 dolar
Boyut: 19.3 MB
Game Center: Var

Jetpack Joyride
Mobil oyun alanında büyüyen Halfbrick firmasının oyunu olan Jetpack Joyride, yine bağımlılık yaratan oyunlardan biri. Tutuklu kaldığı yerden duvarı patlatarak jetpack’iyle kaçan karakterimizi olabildiğinde uzağa taşımaya çalışıyoruz. Aslında mantık olarak Doodle Jump’ın yukarı değil de sağ tarafa doğru giden hali diyebiliriz. Ekrana dokundukça karakter havalanıyor, bıraktığımızda ise tekrar yere iniyor. Bu şekilde önümüze çıkan tüm engelleri aşmaya çalışıyoruz. Bazen özel ekipmanlar da kazanarak ilerleyebiliyoruz. Amaç en uzağa gidebilmek. Fakat çok zor, şimdiden kolay gelsin.

Fiyat: Bedava
Boyut: 19.3 MB
Game Center: Var

Jenga

Jenga oyununu muhtemelen hayatınızda bir kere bile olsa oynamışsınızdır. Oynamadısanız da görmüşsünüzdür. Monopoly kadar ünlü olan Jenga, tahta parçalarından oluşan kuleden, tahta parçalarını çekip üst katlarını oluşturmayı amaçlayan bir oyun. Arkadaşlarınızda sıra tabanlı olarak oynana bu oyunda kuleyi deviren oyunu kaybediyor. Jenga’nın iPhone versiyonu da bu temelde çalışan üç boyutlu bir oyun. Jenga seviyorsanız oynamanızı tavsiye ederiz.

Fiyat: 0.99 dolar
Boyut: 33.1 MB
Game Center: Var

Bilgi Yarışı
Bilgi Yarışı, adından da anlaşılacağı gibi bilgi yarışması oyunu. Genel kültür, tarih, coğrafya, kültür-sanat, spor ve edebiyat olmak üzere toplam 6 dalda yarışabileceğiniz Bilgi Yarışı, kaybettikçe hırslanacağınız oyunlardan biri. Kategorilerde en yüksek puanı yapmaya çalıştığınız oyunda size yardımcı olacak joker haklarınız da bulunuyor. Tamamı Türkçe olan ve geniş bir soru veritabanı bulunan Bilgi Yarışı’nın bir de odüllü yarışma kategorisi bulunuyor. Oynadıkça hak kazanıyorsunuz, kazandığınız haklarla bu kategoride yarışabiliyorsunuz.

Fiyat: Bedava
Boyut: 6.5 MB

kaynak:chip.com.tr

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ